Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Lietuvoje pasirašytos pirmosios teritorinės savivaldybių švietimo sektoriaus kolektyvinės sutartys (0)

2013 Spalio 9d.

Siekiant gerinti švietimo darbuotojų ekonomines ir socialines sąlygas bei stiprinti socialinę partnerystę Rokiškio rajono savivaldybėje spalio 5 d. ir Ukmergės rajono savivaldybėje spalio 8 d. buvo sudarytos teritorinės savivaldybių švietimo sektoriaus kolektyvinės sutartys. Jas pasirašė socialiniai partneriai: Ukmergėje –  Ukmergės rajono savivaldybė ir Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Ukmergės rajono susivienijimas, atstovaujamas susivienijimo pirmininko Arūno Rimkaus, Rokiškyje – Rokiškio rajono savivaldybė, Rokiškio rajono švietimo įstaigų vadovų asociacija ir Rokiškio švietimo profesinių sąjungų susivienijimas, kuriam atstovavo susivienijimo pirmininkas Erikas Gaigalas.


Šios sutartys sustiprins socialinę partnerystę tarp rajonų savivaldybių tarybų bei administracijų, švietimo įstaigų vadovų ir darbuotojų. Aktualiausiais švietimo klausimais – dėl švietimo įstaigų biudžetų ir jų darbo užmokesčio fondų dydžio, dėl mokinio krepšelio dalies, kurį gali perskirstyti savivaldybė, naudojimo tvarkos, dėl etatų normatyvų švietimo įstaigose ir kt. – diskusijos vyksta nuolat. Tačiau neretai tai būna fragmentiškas ar net chaotiškas bendravimas, kurio sėkmė dažniausiai priklauso nuo savivaldybės geros valios. Tuo tarpu kolektyvinės sutarties pasirašymas įpareigos tiek švietimo įstaigų steigėją, tiek mokyklos vadovus, tiek darbuotojus bendradarbiauti nuolat, tai daryti atsakingai, argumentuojant kiekvieną nuomonę ar pasiūlymą. Pasirašydamos šias sutartis, profesinės sąjungos organizacijos prisiima nepalyginamai didesnę atsakomybę už savivaldybės švietimo politiką, nei buvo iki šiol. Tikimės, kad tai stiprins mokytojų atstovų dalykinį bei organizacinį potencialą ir kels profesinės sąjungos autoritetą visuomenės akyse.


Sutartyse, kurios bus taikomos minėtų rajonų savivaldybių švietimo įstaigoms bei šiose įstaigose dirbantiems pedagogams ir kitiems darbuotojams, taip pat numatyta įsteigti trišales švietimo tarybas. Į jas lygiomis dalimis įeis profesinės sąjungos, savivaldybės administracijos bei švietimo įstaigų vadovų deleguoti asmenys. Pagrindinė trišalės švietimo tarybos funkcija – prižiūrėti, kaip vykdoma teritorinė kolektyvinė sutarties.

Daugiau informacijos suteiks:

Audrius Jurgelevičius, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas, tel. 8 657 56288

Rokiškio teritorinės kolektyvinės sutarties pasirašymas:

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.