Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas atmetė LSA pasiūlymą iš mokinio krepšelio finansuoti savivaldybių skolas (0)

2013 Lapkričio 7d.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas 2013 lapkričio 6 dienos posėdyje baigė svarstyti 2014 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą. Komiteto posėdyje buvo svarstomi piliečių, asociacijų, kitų suinteresuotų asmenų, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, Seimo narių pasiūlymai dėl šio įstatymo projekto.

Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) siūlė papildyti įstatymo projekto 4 straipsnį tokia nuostata: „Įvykdžius bendruosius ugdymo planus ir visiškai patenkinus mokymo reikmes, nepanaudota speciali tikslinė dotacija mokinio krepšeliui finansuoti gali būti perskirtyta kitoms švietimo reikmėms finansuoti, pirmiausiai įsiskolinimams už suteiktas paslaugas, atliktus darbus ir įsigytas prekes padengti.“

Komitetas vieningai atmetė šį pasiūlymą ir balsavo už kitą formuluotę – „Savivaldybių perskirstomai mokinio krepšelio lėšų daliai numatyta, bet nepanaudota speciali tikslinė dotacija mokinio krepšeliui finansuoti, ketvirtąjį ketvirtį naudojama darbuotojams, kuriems už darbą mokama iš mokinio krepšelio lėšų, darbo užmokesčiui, išeitinėms išmokoms ir kitoms su darbo santykiai susijusioms išmokoms ir kompensacijoms mokėti“.

Pasak komiteto posėdyje dalyvavusio Lietuvos švietimo profesinės sąjungos  pirmininko pavaduotojo Romo Turonio, tokia formuluotė neleis savivaldybėms spausti mokyklų taupyti mokytojų atlyginimų sąskaita, nes sutaupytas lėšas vistiek turės naudoti darbo užmokesčiui.
 
Komitetas pritarė padidinti valstybės ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo Švietimo ir mokslo ministerijai numatytų specialių tikslinių dotacijų sumą 16,7 mln. Lt.,  nes suvedus 2013 metų duomenis apie mokinių skaičių, pagal kurį apskaičiuojamas mokinio krepšelio lėšų poreikis 2014 metams, paaiškėjo, kad specialiai tikslinei dotacijai finansuoti trūksta šios sumos.

Toliau 2014 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas bus  svarstomas plenariniame Seimo posėdyje.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.