Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Profesinių sąjungų balsas išgirstas – mokinio krepšelio pinigai lieka švietime dar šiais metais (2)

2013 Lapkričio 6d.

Lapkričio 5 d. vykusiame Vyriausybės posėdyje buvo pritarta Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos pakeitimams.


Atsižvelgiant į sumažėjusį mokinių skaičių, atsilaisvinusios mokinio krepšelio lėšos lieka švietime ir bus paskirstytos savivaldybėms. Devynioms savivaldybėms, kuriose mokinių skaičius padidėjo, papildomai bus skirti 5 mln. Lt su ugdymu susijusioms išlaidoms padengti, o likusi sutaupyta mokinio krepšelio dalis (3 mln. Lt), liks savivaldybėse, kuriose mokinių skaičius mažėja, tačiau jos išlaiko panašią švietimo infrastruktūrą.


Vyriausybė pagaliau išgirdo mokytojų atstovų – profesinių sąjungų balsą. Kelis metus profesinės sąjungos įrodinėjo, kad šių pinigų nevalia išimti iš švietimo, kadangi sumažėjus vienu ar dviem mokiniais,  klasių komplektų skaičius lieka tas pats ir juose besimokantys mokiniai bei dirbantys mokytojai neturi kentėti dėl dirbtinai atsiradusio lėšų trūkumo. Mokyklose vis labiau plito praktika, kad susidarius lėšų trūkumui, mokyklų vadovai pirmiausiai puldavo mažinti mokytojų atlyginimų koeficientus, mažindavo apmokėjimą už vadovavimą klasei, dar labiau apkarpydavo mokinių ugdymo planus. Tikimasi, jog po minėto Vyriausybės nutarimo, situacija mokyklose pagerės.


Šiuo metu, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga deda visas pastangas, kad planuojant 2014 metų valstybės ir savivaldybių biudžetus, neliktų nė mažiausios galimybės mokinio krepšelio pinigus panaudoti ne mokymo reikmėms.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2013-11-06 14:40:07 | Profsąjungietė Vilij

Valio profsąjungoms! Žmonės, ar suprantate, kas mes ir kokie mes būtume be jų? Tad stokite pagaliau VISI į profsąjungas. Gana naudotis kitų iškovotais laimėjimais!

2013-11-06 13:56:15 | ?

Nieko nesupratau : papildomai skiriami pinigai, padidėjus mokinių skaičiui ? tai tie atėję mokiniai neatsineš savo krepšelių, ar kaip, kad reikia "dengti su ugdymu susijusias išlaidas" ? juk didžiausios problemos yra MAŽĖJANČIOSE mokyklose, kurias iš savo kišenės išlaiko čia dirbantys mokytojai ! Vadinas, jiems ir toliau teks atsakyti savo pinigais už mažėjantį mokinių skaičių rajonų ir mažesnių miestų savivaldybėse ? O Vilniui (nes būtent čia auga mokinių skaičius) bus atiduoti tų mažėjančių savivaldybių pinigai ? Ar čia kažką nugrybavot, ar čia gudrus profsąjungų "išdūrimas" ?

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.