Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Nuo taikaus forumo iki protesto akcijų tik vienas žingsnis (0)

2014 Balandžio 17d.

Balandžio 16 dieną Seime įvyko Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS), Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) ir Darbo partijos frakcijos organizuotas nacionalinis pedagogų forumas „Lietuvos švietimas Europos Sąjungos kontekste: kaip užtikrinti racionalų finansavimą ir saugią mokyklą“.

Gausiai susirinkusius forumo dalyvius sveikino Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė. Ji padėkojo pedagogų profsąjungoms už aktyvų bendradarbiavimą, o Darbo partijos frakcijos nariams – už savo rinkimų programos tikslų bei nuostatų laikymąsi.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė pabrėžė, kad švietimas yra didžiausias demokratinės ir pažangios šalies prioritetas. „Švietimas ir ugdymas duoda pradžią ir padeda pagrindus tolesniems žmogaus žingsniams, todėl labai svarbu spręsti su švietimu susijusias problemas ir ieškoti būdų, kaip šią sritį tobulinti. Situacija mokyklose darosi įtempta, tačiau yra daug mokyklų, kurios rodo pavyzdį, kaip bendraujant, ugdant ir ieškant kontaktų su mokiniu galima sukurti visiems saugią aplinką“, – sakė A. Pitrėnienė.

Pasak A. Pitrėnienės, visi galvojame, kad gerai išmanome švietimą, jo problemas ir nepraleidžiame progos pareikšti savo nuomonę, tačiau iš tiesų toli gražu ne visi yra įsigilinę į mokytojo profesiją, jos esmę. Tai labai sunkus fizinis ir psichologinis darbas, kuris iš mokytojo reikalauja nepaprastai daug jėgų.

LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius ir LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas padėkojo Darbo partijai, jog ji vienintelė iš 5 partijų, su kuriomis profesinės sąjungos pasirašė bendradarbiavimo sutartis, vykdo savo įsipareigojimus.  

 Forumo metu buvo diskutuota ne tik apie mokytojo darbo užmokesčio kėlimą, krūvį, darbo sutartis, bet ir apie patyčias ir augantį nepilnamečių nusikalstamumą, psichologinį ir fizinį smurtą mokyklose, mokinių ir mokytojų teises ir pareigas.

LŠPS pirmininkas A. Jurgelevičius pristatė LŠPS ir LŠĮPS atliktą tyrimą, kuris atskleidė, kokios problemos vyrauja mokytojų darbo apmokėjimo srityje. „Tyrimas atskleidė, kad mokytojai tapo pusiau bedarbiais, nes jų darbo krūvis yra šiek tiek didesnis nei 20 val. Už tai mokytojui mokama ne daugiau kaip 1,5 tūkst. Lt (brutto). Toks atlyginimas neleidžia daugeliu atveju oriai gyventi, jaustis svarbiu darbuotoju. Mūsų tikslas – parodyti, kad mokinių mažėjimas negali būti pagrindinė sąlyga, kuri leidžia mažinti mokytojų atlyginimą”.

Pasak LŠPS pirmininko, taip pat paaiškėjo, kad mokytojams menkai apmokama už kitus darbus, kurių iš jų reikalaujama, tai yra ne už pamokų vedimą. Jis teigė, kad iš dalies padėtį pagerintų minimalaus darbo krūvio mokytojams nustatymas.

Šiurkščiu darbo teisės pažeidimu A. Jurgelevičius pavadino faktą, kad pasirašant su mokytojais darbo sutartis, jose nenurodomas atlyginimo dydis. Tokiu būdu esą sudaromos sąlygos manipuliuoti darbo krūviais ir mažinti darbo užmokestį.

LŠĮPS pirmininkas E. Jesinas atkreipė dėmesį ir į mokytojų teisių pažeidimus: „Mūsų teisinė sistema negina mokytojo. O mokiniai prarado ribą tarp gero ir blogo, jie nesuvokia, kas yra gerai, kas yra blogai. Padėtis grėsminga, daugėja nepilnamečių nusikalstamų gaujų, jų amžius jaunėja, nusikaltimai žiaurėja. Tačiau teisinių priemonių tai sustabdyti praktiškai nėra“.

Forume buvo pristatyti memorandumai dėl optimalaus švietimo finansavimo ir saugios aplinkos švietimo įstaigose. Šiuos LŠPS, LŠĮPS ir Darbo partijos frakcijos memorandumus planuojama pasirašyti artimiausiu metu. Jais siekiama kurti ir užtikrinti saugią aplinką mokyklose mokiniams ir mokytojams, taip pat tobulinti švietimo sistemos finansavimą, kad valstybinėms mokykloms netrūktų lėšų visam ugdymo planui vykdyti.

LŠĮPS pirmininkas E. Jesinas įspėjo, kad jei Vyriausybė nesiims rimtų veiksmų, įgyvendinant Vyriausybės programą, gegužės viduryje švietimo profesinės sąjungos surengs protesto mitingą prieš Vyriausybę.

Daugiau:

Nuotraukų galerija

Spaudos konferencijos įrašas

Lietuvos mokytojai dirba tik pusę darbo savaitės?

Mokinių smurtas peržengė ribas: pedagogai bijo dirbti

Lietuvos mokytojai vidutiniškai dirba tik pusę darbo savaitės

Politikai mokytojams nepadės

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.