Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Rasa Jasmontienė: streikai derybas verčia niekinėmis (0)

2014 Gruodžio 3d.

Vakar kai kuriose šalies mokyklose prasidėjo neterminuotas mokytojų streikas, o šiandien kai kurie pedagogai renkasi į mitingą prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Rasa Jasmontienė teigė, kad šiuo metu streikuodami mokytojai patys sau kasa duobę.

Susivienyti reikės po derybų

„Pagal darbo kodeksą, kol vyksta derybos, tokie veiksmai nė iš vienos pusės nėra galimi. Tik po derybų mokytojų profsąjungos galės reikalauti Vyriausybės, kad būtų pasirašytos sutartys, nulemsiančios geresnį mokytojų gyvenimą. O jei Premjeras nepasirašys dokumentų ar vilkins jų pasirašymą, tik tada bus labai reikalingas vieningas mokytojų pasipriešinimas“, – teigė Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė R. Jasmontienė.

Siekia populiarumo?

Anot R. Jasmontienės, kai kurios smulkios profsąjungos tuo pačiu metu ir pasėdi derybų posėdžiuose, ir kviečia mokytojus streikuoti, mitinguoti.

„Streikuojančių įstaigų vadovai, turbūt, siekia pigaus populiarumo. Tokiais veiksmais jie skaldo mokytojų bendruomenę, nes didžiosios švietimo profsąjungos – LŠPS, LŠĮPS, LMPS – ir jų vadovai to nedaro, o pagal visus LR Darbo kodekso ir kitus teisinius (ir loginius) reikalavimus siekia derybų baigties“, – teigė susivienijimo pirmininkė.

„Jei Vyriausybė nesutiks pasirašyti  pagrindinio teisinio dokumento, įpareigojančio ją vykdyti visus derybose duodamus pažadus ir įsipareigojimus – šakinės kolektyvinės sutarties –  tik tada visos profesinės sąjungos privalo kelti žmones ir organizuoti visuotinį mitingą, įspėjamąjį ar ilgalaikį streiką“, – priminė R. Jasmontienė.

Lietuviai nesiburia į profesines sąjungas

„Gaila, kad lietuviai ne tik nestoja į profesines sąjungas, bet ir nesidomi įstatymais, nesupranta profesinių sąjungų veiklos sudėtingumo ir vis dar įsivaizduoja, kad pakanka tik susirinkus pašūkauti ar pastreikuoti, ir visi norai išsipildys“, – teigė R. Jasmontienė.

Pagal statistikos duomenis, Lietuvoje profesinėse sąjungose yra tik 5-10% dirbančiųjų.

Vyksta įtemptos derybos

Švietimo profsąjungų reikalavimai šiuo metu išgirsti: premjeras A.Butkevičius rugpjūčio 27 d. įpareigojo tris ministerijas, kartu su Savivaldybių asociacija ir visomis švietimo profesinėmis sąjungomis parengti konkrečius planus, kaip spręsti profsąjungų iškeltas problemas. Nuo rugsėjo mėn. vyksta labai intensyvus darbas, kuriame LŠPS derybininkai yra aktyvūs problemų sprendimų būdų siūlytojai, o ne pasyvūs stebėtojai.

Pasiekti pirmieji derybų rezultatai

- Lapkričio 18 d. susitikime pas Premjerą pateikti pirmieji susitarimai ir jų įgyvendinimui reikalingos lėšos;

- nuo 2015 m. sausio 1 d. 10 proc. didės ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų atlyginimai;

- nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. bendrojo lavinimo mokyklų vadovams, o nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. ir pavaduotojams neliks kontaktinių valandų, tad atsiras galimybė jas turėti mokytojams;

- nuo ateinančių metų pradžios kils apatinė atlyginimo koeficientų „žirklių“ riba, ji bus kilstelėta iki vidurkio – tad didžiajai daliai mokytojų padidės atlyginimai;

- 2015 m. prasidės finansavimo reformos, „klasės krepšelio“ įvedimo procedūra – keturiose savivaldybėse bus išbandoma, o įvesti planuojama nuo 2016 m. pradžios.

http://etaplius.lt/rasa-jasmontiene-streikai-derybas-vercia-niekinemis

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.