Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Kur nuves skubėjimas? (0)

2015 Balandžio 16d.

Apie bręstančias reformas specialiajame ugdyme didžioji dalis Lietuvos specialiųjų pedagogų net nenutuokia. Skubiai, iki gegužės 1 d., turi būti pateiktas siūlymų paketas, kaip jos turi vykti. Pagrindinis reformų tikslas – vykdyti specialiųjų poreikių asmenų ugdymo organizavimo ir švietimo pagalbos teikimo pertvarką.

Ruošiant siūlymus dalyvauja keturių ministerijų (Švietimo ir mokslo (ŠMM), Sveikatos apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo, Finansų) specialistai. Profesinės sąjungos į darbo grupę dėl specialiojo ugdymo pertvarkos įsiprašė pačios.

Lietuvoje 1,2 proc. specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių ugdomi specialiosiose mokyklose (Europos Sąjungos vidurkis – 2,3 proc.). Kita dalis tokių mokinių mokomi bendrojo ugdymo mokyklose bendrose klasėse. Paskutiniu metu stebima tendencija, nukreipti tokius mokinius į specialiojo ugdymo įstaigas. Visos šios situacijos priežastis aiški – nevykusi integracija. Apie pasirinktus neteisingus kelius profsąjungos kalbėjo dar 2007 metais, tačiau nei LR Seimas, nei Vyriausybė to nenorėjo girdėti.

Diskusijoje pagrindine problema įvardintas specialistų trūkumas. Miesto mokyklose specialusis pedagogas, dirbantis pilnu etatu, specialiųjų poreikių vaikui gali skirti nepilną vieną valandą per savaitę. Mažose ar kaimo mokyklose apie specialiąją pagalbą vaikui nėra ko ir kalbėti. Eilinį kartą, kaip puikų pavyzdį, ŠMM pateikė Skandinavijos šalių bei Šveicarijos patirtį. Taip, kaip dirba šių šalių pedagogai, moka dirbti ir Lietuvos mokytojai, trūksta tik mažumėlės – tokio paties puikaus finansavimo.

Darbo grupės atstovai pateikė ŠMM siūlymus dėl specialiojo ugdymo kokybės gerinimo, iš jų vien profesinės sąjungos pateikė 15 pasiūlymų. Laikas parodys, ar specialusis ugdymas ir toliau liks „podukros“ vietoje, ar  Lietuvos specialistai galės suteikti reikiamą ir kokybišką pagalbą specialiųjų poreikių vaikams, kaip ir skandinavai.  

Arūnas Rimkus, Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Ukmergės rajono susivienijimo pirmininkas
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.