Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Netrukus narystė profesinėje sąjungoje taps šimtaprocentinė. Netikite? (0)

2015 Kovo 25d.

Vakar, kovo 24 d., LR Trišalėje taryboje buvo pristatytas Lietuvos socialinis modelis, kurį kūrė Vilniaus ir Mykolo Romerio universitetų bei Socialinių tyrimų centro mokslininkai. Jie aprėpė keturias socialinės politikos kryptis: socialinio draudimo sistemą, darbo santykius, užimtumo didinimo sistemą bei kovą su skurdu.

Buvo pristatytas ir Darbo kodekso projektas, kuris turėtų spręsti problemas darbo santykiuose. Ilgai mokslininkų slėptas įstatymas lengvai šokiravo – modelį ruošusi mokslininkų grupė siūlo atleidimo iš darbo apribojimus ir garantijas iš Darbo kodekso perkelti į nacionalines kolektyvines sutartis, sutrumpinti įspėjimo apie atleidimą terminą, suvienodinti išeitinę išmoką bei sumažinti ją iki vieno mėnesio.

Naujame Darbo kodekso projekte darbuotojams pateikiami ir kiti siurprizai – pavyzdžiui, pailgintos atostogos nebus savaime garantuotos – visiems darbuotojams, kurių darbas susijęs su didesne nervine, emocine, protine įtampa ir profesine rizika, taip pat kurių darbo sąlygos yra specifinės, tai yra ir mokytojams, reikės derėtis ir kolektyvinėse sutartyse nustatyti kokio dydžio bus pailgintos atostogos, kurios bus prijungiamos prie kasmetinių atostogų arba suteikiamos atskirai.

Tai kas? Būtent taip pagalvos dauguma Lietuvos mokytojų, kurie jau seniai priprato naudotis profesinių sąjungų iškovotais laimėjimais nesumokant joms už atstovavimą ne grašio – taigi, profsąjungos sėkmingai susitars ir mokytojai gaus ilgiausias atostogos. Susitars,  be abejo, ir dėl ilgiausių įmanomų, bet kolektyvinė sutartis, pagal naują kodeksą, galios tik profesinių sąjungų nariams, o kiti eis tartis su savo direktoriais individualiai arba jungsis į profesines sąjungas.

LR Trišalė taryba dar mėnesį nagrinės mokslininkų parengtą socialinio modelio projektą. Tikimasi, kad iki kito tarybos posėdžio balandžio pabaigoje darbdaviams ir profesinių sąjungų atstovams pavyks rasti kompromisą dėl netenkinančių projekto nuostatų. LŠPS ir LŠĮPS taip pat pateiks savo nuomonę dėl naujo socialinio modelio ir Darbo Kodekso projekto.

Kviečiame susipažinti su naujais dokumentais ir pareikšti savo nuomonę, pastabas bei pasiūlymus. Juos e.paštu siųskite LŠPS pirmininkui Audriu Jurgelevičiui (a.jurgelevicius@svietimoprofsajunga.lt) arba teisininkei Evelinai Šilinytei (teisininkas@svietimoprofsajunga.lt).

Projektus rasite: www.socmodelis.lt

Darbo kodekso projektas

Užimtumo įstatymo projektas

Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo projektas

Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų įstatymo projektas

Nedarbo socialinio draudimo įstatymo projektas

Pensijų socialinio draudimo įstatymo projektas

Tatjana Babrauskienė, LŠPS tarptautinė sekretorė
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.