Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Pareiškimas dėl situacijos švietimo sektoriuje (0)

2015 Gegužės 12d.

Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė, vienijanti 5 nacionalinį statusą turinčias pedagogų profesines sąjungas: Lietuvos švietimo profesinę sąjungą (LŠPS), Lietuvos švietimo įstaigų profesinę sąjungą (LŠĮPS), Lietuvos mokytojų profesinę sąjungą (LMPS), Krikščioniškąją švietimo darbuotojų profesinę sąjungą (KŠDPS) ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinę sąjungą „Solidarumas“, stebėdama pastarųjų mėnesių procesus šalies švietimo sistemoje ir analizuodama perspektyvas, identifikavo ir įvardijo problemas, kurias reikia nedelsiant spręsti. 

Vyriausybinėje darbo grupėje (vadovavo Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis) per pusmetį suderintam priemonių planui, vasario 26 d. pritarė ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Šis priemonių planas - tai švietimo sistemos finansavimo, pedagogų darbo laiko ir užmokesčio, jų socialinių garantijų klausimų sprendimai, kurie leistų užtikrinti geresnę  ugdymo kokybę ir pakelti mokytojo profesijos prestižą.

Švietimo profsąjungos gerbia valdančiosios koalicijos sprendimą teikti savo kandidatą Švietimo ir mokslo ministro pareigoms. Manome, kad bet kokia bevaldystė švietimo sektoriuje yra pražūtinga, nes sistema yra pernelyg centralizuota. Todėl šalies pedagogams nesuprantami politikų ir valdžios atstovų veiksmai dėl naujo Švietimo ir mokslo ministro paskyrimo būtent tuo metu, kai artėja mokslo metų pabaiga, formuojamas kitų metų biudžetas ir vyksta socialinis dialogas dėl reformų įgyvendinimo švietimo sektoriuje.

Pabrėžiame, kad švietimo sritis yra viena svarbiausių ir jautriausių valstybėje, Vyriausybės programoje įvardinta prioritetine. Todėl ir atsakomybė už visus neigiamus padarinius, kuriuos gali sukelti ministro bei tinkamo švietimo srities vadovavimo nebuvimas, ne tik insipiruos socialinius neramumus, bet ir atiteks valdančiąjai koalicijai ir LR Vyriausybei.

Siūlome Lietuvos politikams ir valdžios atstovams valstybės bei jos žmonių interesus iškelti aukščiau už savo ambicijas ir užtikrinti švietimo sektoriaus funkcionalumą ir stabilumą, atsižvelgiant į Lietuvos įsipareigojimus Europos Sąjungos reikalavimams švietimo sektoriui. Kviečiame visus politikus kuo greičiau baigti ministro skyrimo procedūrą.

Lietuvos švietimo profesinių sąjungų atstovybės pozicijai pritaria ir Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto (ETUCE) vadovas Martin Rømer. Jis priminė apie praėjusių metų įvykius, kai mokytojai protestavo ir buvo pasirengę streikuoti: „Mes turime Ministro Pirmininko pažadą derėtis visais klausimais, o kadangi šios derybos sėkmingai baigtos, mes tikimės, kad bus sutarta dėl veiksmų plano, kaip bus vykdomos numatytos reformos“. ETUCE kreipimesi į Vyriausybę, pabrėžiama, kad švietimo profesinės sąjungos nesuinteresuotos švaistyti laiko, todėl pradėtos diskusijos apie tolimesnes švietimo reformas turi būti tęsiamos čia ir dabar.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.