Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Vyriausybės vicekancleris ieškos kompromiso su švietimo profesinėmis sąjungomis (0)

2015 Gruodžio 22d.

Gruodžio 28 d. Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus kviečia švietimo profesinių sąjungų atstovus į neformalų susitikimą. Vyriausybės vicekanclerio nuomone, Prezidentei pasirašius biudžeto įstatymą ir biudžetui tapus įstatymo norma, pasak jo,  profesinėms sąjungoms „nebelieka pagrindo čia streikuoti ar prašyti kažkokių kaitų“.

Tačiau anksčiau pats R. Vaitkus yra pripažinęs, kad švietimo sistema turi daug problemų, o išlaidos švietime yra neracionaliai tvarkomos ir, kad streikas yra normali protesto išraiškos forma.

Ką tik Europos Komisijos paskelbtame 2015 m. švietimo ir mokslo stebėsenos biuletenyje viena pagrindinių Lietuvos švietimo sistemos silpnybių įvardijami prasti mokinių mokymosi rezultatai. Dėl to, Lietuvos švietimo sistemą būtina keisti ne fragmentiškai, o iš pagrindų, pirmiausia pradedant nuo silpniausios vietos – pedagogų situacijos.

Pedagogams atstovaujančios profesinės sąjungos praeitą  savaitę nusprendė sausio pabaigoje skelbti trijų dienų streiką. Anot profesinių sąjungų, iš esmės nebuvo atsižvelgta į protestuojančių pedagogų interesus ir Vyriausybė nerodo iniciatyvos problemoms spręsti.

Tikimasi, kad susitikime  bus rastas kompromisas, kaip maksimaliai patenkinti švietimo darbuotojų reikalavimus.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.