Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Vasario 22 d. paskelbtas švietimo šakos streikas tęsiamas (0)

2016 Vasario 22d.

 

Šešios šalies švietimo profesinės sąjungos vasario 22 d. paskelbė švietimo šakos streiką. Profesinių sąjungų duomenimis pirmą streiko dieną prie jo prisijungė daugiau nei 11000 švietimo darbuotojų iš daugiau nei 300 švietimo įstaigų visoje šalyje.

Tą pačią dieną Vyriausybės iniciatyva vyko derybos dėl galimybės sustabdyti ir atidėti streiką. Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus įgaliotas vicekancleris Rimantas Vaitkus dar kartą pakartojo nuostatą, kad pedagogų atlyginimams didinti valstybės biudžete lėšos nenumatytos ir realių galimybių tenkinti streiko reikalavimus nėra. Neformaliai didžioji dalis streiką paskelbusių profesinių sąjungų sutiktų sustabdyti bei atidėti streiką, jei nuo šių metų rugsėjo 1 d. būtų panaikintos pedagoginių darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientų „žirklės“ ir būtų pradėta įgyvendinti Švietimo ir mokslo ministerijos pasiūlyta penkerių metų pedagogų darbo užmokesčio kėlimo programa.

Kitas susitikimas su Vyriausybės atstovais suplanuotas vasario 24 d. (trečiadienį). Švietimo ir mokslo ministerija įpareigota pateikti patikslintus skaičiavimus, kiek lėšų reikia tenkinti streiko reikalavimus ir nurodyti tų lėšų šaltinį.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius teigė, kad derybų su Vyriausybės atstovais metu susitarimas dėl esminio klausimo – atlyginimų padidinimo – nebuvo pasiektas.

 „Esminis dalykas liko nesutartas – kad nuo rugsėjo 1 d. būtų naikinamos tarnybinių koeficientų žirklės. Tai padarius, galima bus pasiekti, kad atlyginimai būtų didinami. Nes kitu atveju mokyklų vadovai, savivaldybės atlyginimus koreguoja naudodamiesi žirklėmis ir daugeliu atveju mokytojams atlyginimas nepadidėja. Sutarta, kad ministerija pradės ruošti kitokią darbo apmokėjimo sistemą, sutarta, kad kitaip bus naudojami neformaliajam ugdymui skirti pinigai – mokyklos galės juos naudoti. Sutarta buvo, kad labiau apribota bus vadovų galimybė vesti pamokas. Ir Vyriausybė paruoš mistinį planą, kaip įdarbinti, perkvalifikuoti dėl mokyklų uždarymo iš švietimo sistemos išėjusius mokytojus“, – teigė A. Jurgelevičius.

Spauda apie streiką

 http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/95002/laba_diena_lietuva 

http://etaplius.lt/siauliu-mokytojai-jei-nekelsite-algu-prasom-eit-is-pareigu/ 

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/pedagogai-streikuos-bent-iki-treciadienio-del-didesniu-atlyginimu-nesusitarta-56-585313 

http://lzinios.lt/lzinios/Lietuva/pedagogu-streikas-pratrukes-pulinys/218390 
http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/mokytojai-nenusileidzia-streikas-gali-testis-ir-keleta-savaiciu.htm 


http://www.delfi.lt/news/daily/education/streikuojantys-pedagogai-tai-yra-riba-kurios-nereikejo-perzengti.d?id=70472580 

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/streikuojantys_pedagogai_nenusileidzia_del_atlyginimu_bus_deramasi/  

http://etaplius.lt/siauliu-diena-plius-2016-02-22/

 http://tv.lrytas.lt/?id=14561506321454922533

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.