Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Darbas keliose ugdymo įstaigose (0)

2017 Rugsėjo 6d.

Naujasis darbo kodeksas atnešė naujovių darbuotojams, kurie dirba keliose ugdymo įstaigose. Naujasis reguliavimas nebenumato antraeilių pareigų ir nebeskirsto darbuotojų į „pirmaeilininkus“ ir „antraeilininkus“. Visi pas vieną darbdavį dirbantys darbuotojai, nepaisant kiek ir kokių darbo sutarčių jie turi su kitais darbdaviais, yra vienodi, jiems darbo teisės privalo būti taikomos vienodomis sąlygomis. Kartu su šia naujove, išnyksta pareiga darbuotojui pristatyti pažymas apie darbo laiką kitose darbovietėse, jis yra laisvas pasirinkti kur, kiek ir kada dirba. Vienintelis reikalavimas – išlaikyti minimalų nepertraukiamą 11 valandų poilsio laiką per parą ir minimalų nepertraukiamą 35 valandų poilsio laiką per kiekvieną 7 dienų laikotarpį.

Naujasis darbo kodeksas numato, kad darbdavys ir darbuotojas privalo vengti interesų konflikto. Ką tai reiškia darbdaviui, sunku pasakyti, tačiau darbuotojui taip gali būti užkirstas kelias dirbti pas kitą darbdavį, jei bus įžvelgtas interesų konfliktas. Paprastai tariant, mokytojui direktorius gali uždrausti dirbti kitoje mokykloje, jei manys, kad šios mokyklos konkuruoja. Tačiau ir tokiu atveju darbuotojas nepaliekamas beteisis, yra numatyta galimybė sudaryti nekonkuravimo sutartis darbo santykių metu, kurioje darbdavys įsipareigos mokėti ne mažesnę kaip 40 proc. darbuotojo darbo užmokesčio kompensaciją už tai, kad kita mokykla jam atrodys konkuruojanti ir jis įžvelgs interesų konfliktą.

Taigi, pakartokime:

-          Darbuotojas turi teisę dirbti pas kelis darbdavius ir nieko apie tai neinformuoti, tiesiog pats susiderinti savo darbo laiką ir užtikrinti tinkamą funkcijos atlikimą;

-          Darbdavys turi teisę uždrausti dirbti pas kitą darbdavį;

-          Darbuotojas turi teisę gauti kompensaciją, jei darbdavys draudžia dirbti pas kitą darbdavį.

 

Parengė Lietuvos švietimo profesinė sąjunga

Taip pat skaitykite:

Pedagogų darbo laikas

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.