Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Aukštųjų mokyklų darbuotojai siekia tik 5 proc. mažinti darbo užmokesčio fondą (0)

2009 Spalio 16d.

Aukštųjų mokyklų darbuotojai siekia, kad darbo užmokesčio fondas kitąmet mažėtų ne 10 proc., kaip numatyta Vyriausybės patvirtintame 2010–ųjų biudžeto projekte, o 5 proc. Tuo metu švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius po susitikimo su aukštųjų mokyklų atstovais tikino, kad ministerija rastų rezervų fondo mažinimui 7–8 proc. – anot jo, tai būtų „realistiška“.

Mažiausiai uždirbantiems aukštųjų mokyklų darbuotojams šis fondas būtų kerpamas mažesniu procentu – tam taip pat esą būtų rasta lėšų. „Matant bent 2–3 proc. galimybes mažiau nei 10 proc. mažinti dėstytojų atlyginimus, tą mažinimą 7–8 proc daryti tokį, kad jis mažiausiai skausmingai paliestų mažiausius atlyginimus gaunančius dėstytojus. (...) Tokiose ribose, kokios yra šiandien, galiu ir viešai patvirtinti“, – kalbėjo ministras.

Šį klausimą ketinama dar kartą aptarti lapkričio mėnesį. Nors aukštųjų mokyklų darbuotojų atstovai pripažįsta, kad ministro buvo „šiek tiek išgirsti“, lapkritį ketina prašyti mažinti darbo užmokesčio fondą 5 proc.

„Be abejonės, tai (siūlymas fondą mažinti 7–8 proc. – BNS) netenkina, ir kalbame apie tai, kad susitiksime lapkričio mėnesį, po pirmojo biudžeto svarstymo, ir ieškosime kitokių rezervų, kur galėtume kalbėti apie tokį pat mažinimą kaip ir kitoms socialinėms grupėms, tai yra, apie penkis procentus“, – žurnalistams po susitikimo su ministru teigė Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) pirmininkė Asta Lapinskienė.

„Vis tiktai mes dirbame labai kvalifikuotą darbą, kuris ir taip nėra brangiai mokamas“, – tikino ji. G.Steponavičius savo ruožtu tikino, kad darbo užmokesčio fondo mažinimą turėtų švelninti pačios aukštosios mokyklos, tam naudodamos lėšas, gautas už surinktus studijų krepšelius bei iš mokamų studijų.

„Nemažai aukštųjų mokyklų, kurios dėka surinktų pirmakursių krepšelių (...) tą mažinimą galės daryti gerokai mažesnį. Lygiai taip pat aukštosios mokyklos turi ir uždirba nemažas lėšas iš mokamų studijų, europinių projektų – aukštųjų mokyklų administracijos vadovai turi skirti ir papildomai, ne tik iš valstybės gaunamas lėšas tiems dėstytojams, kurie betarpiškai susiję su tais studentais, tomis paslaugomis, iš kurių aukštosios mokyklos gauna papildomas pajamas“, – kalbėjo ministras.

BNS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.