Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Kauno mokytojams paskubėjo nurėžti atlyginimus (0)

2009 Spalio 16d.

Jurgita Šakienė, "Kauno diena"

Atlyginimai bus mažinami nuo spalio. Tuo nė vienas mokytojas nesidžiaugė, bet daugelis buvo spėję susitaikyti. Tačiau pedagogų laukė nemaloni staigmena.

Painiava įstatymuose

Valdžia, užsimojusi sumažinti mokytojų atlyginimus nuo rugsėjo 1 d., atsimušė į Darbo kodekso reikalavimą apie algų mažėjimą įspėti prieš mėnesį. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pranašavo, kad už rugsėjį mokytojai dar gaus nesumažintus atlyginimus.

Skaičiuojant atlyginimus vadovautis Darbo kodeksu Kauno mokyklų vadovus paragino ir  miesto savivaldybės Švietimo ir kultūros departamento direktorius Edmundas Balasevičius, nors mokinio krepšeliai, o kartu ir mokyklų biudžetas, sumažėjo nuo rugsėjo.

Tačiau Kauno mokytojai skundžiasi, kad už rugsėjį jie gavo sumažintus atlyginimus.

Grąžino su priedais

"Gavome atlyginimų lapelius ir tikrai aišku, kad pinigų mums sumažinta nuo mokslo metų pradžios. Ir be jokio įspėjimo", – piktinosi į redakciją besikreipusi vienos Kauno mokyklos pedagogė.

Daugeliui Kauno Dainavos vidurinės mokyklos pedagogų, kaip informavo buhalterė, atlyginimai, neatskaičius mokesčių, susitraukė maždaug 100 litų, tačiau kai kurie, šiemet gavusieji didesnį darbo krūvį, uždirbo daugiau. Kokia mokytojų reakcija į  anksčiau, nei žadėta, pasikeitusį uždarbį?

"Kauno Kovo 11-osios vidurinės mokyklos pedagogams kompensacijos už rugsėjį jau grąžintos per priedus. Dėl kitų mokyklų visos informacijos kol kas neturiu, bet žinau, kad visur, kur yra įsikūrusios profsąjungos, kompensacijos bus atiduodamos priedais. Tai bus padaryta iki Naujųjų metų", – sakė Kauno švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo vadovė Aušra Papirtienė.

Atims iš kitų mokyklų

Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir kultūros įstaigų ūkio skyriaus vedėją Nijolę Stasę Grybėnienę laikinai pavaduojanti vyriausioji specialistė Danguolė Arlauskienė sakė, kad ne nuo savivaldybės priklauso, kada ir ar sulauks pedagogai kompensacijų.

"Tai sprendžia įstaigų vadovai. Jiems patarta išmokėti kompensacijas, bet ne visos mokyklos tam turi pakankamai lėšų iš jau ir taip sumažėjusių mokinio krepšelių. Mes krepšelių lėšas kažkiek bandysime perskirstyti, tačiau tai bus atlikta nuskriaudžiant kai kurias mokyklas", – perspėjo D.Arlauskienė. Ministras yra žadėjęs nepalikti mokyklų vienų bėdoje ir ieškoti lėšų valstybės biudžete.

Tyliai tariasi tarpusavyje

Kauno "Atžalyno" vidurinės mokyklos direktorė Nijolė Jukštienė sakė, kad jų mokykla mieste – viena didžiausių, todėl vylėsi, kad išgalės už rugsėjį išmokėti nesumažintą atlyginimą. "Darysime, kad ir žmonėms būtų gerai, ir mokyklai. Bet čia ne juokas, juk dar liko keli šių metų mėnesiai, kad tik gruodį algoms užtektų", – nuogąstavo vadovė.

Kur kas mažesnių švietimo įstaigų darbuotojai tokių optimistinių kalbų dėl kompensacijų negirdi. "Nedraskykite žaizdų. Ieškosime būdų, žiūrėsime. Yra vidiniai susitarimai, tariamasi su mokyklos bendruomene", – aiškino Panemunės pradinės mokyklos direktorė Virginija Rupainienė.

Iki spalio 1-osios vidutinis mokytojo atlyginimas, neatskaičius mokesčių, buvo 2573 litai, o nuo spalio 1-osios, kai bus sumažintas 4,7 proc. – 2452–2580 litų. Tiek turėtų gauti mokytojai, kurių darbo stažas 10–15 metų ir turi 27 pedagogines valandas.

Straipsnis "Kauno dienoje"

Jurgita Šakienė, "Kauno diena"
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.