Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Švietimo ministras žada tartis su pedagogų atstovais, kaip taupyti kitąmet (0)

2009 Spalio 15d.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius žada tartis su pedagogų atstovais, kokiais būdais įgyvendinti jų darbo užmokesčio fondo mažinimą 2010-aisiais. Vyriausybė trečiadienį nusprendė kitąmet apkarpyti pedagogams šiuos fondus 5 proc., tuo metu kai kuriems kitiems biudžetininkams jie mažinami 10 proc.

„Džiaugiuosi, kad yra supratimas darbo užmokesčio fondą pedagogams mažinti ne daugiau kaip 5 proc. Būdus, kaip tai pasiekti, per artimiausias savaites visas alternatyvas ir mažiausiai skausmingus sprendimus su pedagogų atstovais pasieksime“, – po Vyriausybės posėdžio sakė ministras.

Jis žadėjo, kad sprendimai bus priimti per mėnesį ar pusantro.

„Kaip tai atsilieps ir kokiems mokytojams ar apskritai pedagogams, bus aišku kiek vėliau, nes visi suprantame, kad pasiūlyti pensinio amžiaus mokytojui išeiti iš darbo ar keisti savo krūvius, perskaičiuoti atlyginimo dydžius mokslo metams įsibėgėjus – nuo sausio pirmosios – neįmanoma. Todėl pasirinktas švelnesnis variantas. Be abejo, mažesnis finansavimas savivaldybėms, kur yra didžioji dalis švietimo įstaigų, diktuos vienokius ar kitokius sprendimus“, – kalbėjo G.Steponavičius.

Ministro teigimu, jau yra numatyti „saugikliai“ mažoms kaimo mokykloms.

Anot jo, dėl darbo užmokesčio fondų mažinimo ketinama tartis ir su aukštųjų mokyklų dėstytojais.

„Ministerijos asignavimų ribose matome realias galimybes aukštųjų mokyklų dėstytojams atlyginimus mažinti mažesniu nei 10 proc. dydžiu, tiksliau, darbo užmokesčio fondus. Čia taip pat su jų atstovais ieškosime švelniausių sprendimų“, – tikino G.Steponavičius.

Seimui patikslinus šių metų biudžetą, darbo užmokesčio fondas nuo 2009 metų rugsėjo 1-osios sumažintas 8 proc., iš jų 4,7 proc. mokytojų darbo užmokestis mažinamas dėl bazinės mėnesinės algos (BMA) sumažinimo nuo 128 iki 122 litų ir 3,3 proc. – keičiant Moksleivio krepšelio ir sutartinių moksleivių apskaičiavimo metodiką.

Trečiadienį profsąjungų atstovai buvo susitikę su premjeru Andriumi Kubiliumi, kuris, jų teigimu, užtikrino, kad kitąmet 5 proc. mažinant darbo užmokesčio fondą, švietimo darbuotojams bazinis atlyginimas ir darbo užmokesčio koeficientai nebus mažinami. Susitikime nei premjeras, nei Švietimo ir mokslo ministras nesugebėjo atsakyti į konkrečius Federacijos atstovo A. Jurgelevičiaus klausimus.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos narius piktina tokia Vyriausybės politika. Tokie Vyriausybės veiksmai niekais paverčia bet kokius susitarimų siekius. Pasak Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos pirmininkės Rūtos Osipavičiūtės, į konkrečius klausimus negavus konkrečių atsakymų neįmanomas nei sutarimas, nei supratimas.

Ketvirtadienį rinksis LŠMPSF Aukštaitijos susivienijimo koordinavimo taryba, o penktadienį šaukiamas LAMPSS narių posėdis.  Federacijos nariai svarstys kokių veiksmų imtis priešinantis tokiai Vyriausybės politikai. Protesto akcijos bus koordinuojamos su visomis biudžetinio sektoriaus profesinėmis sąjungomis.

BNS ir LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.