Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Rytų ir Centrinės Europos švietimo profesinės sąjungos Budapešte suformavo bendrą savo regiono strategiją. (0)

2010 Vasario 17d.

Vasario 6-7 dienomis Budapešte į strateginį pasitarimą suvažiavo beveik visų Rytų ir Centrinės Europos šalių švietimo profesinių sąjungų atstovai. Lietuvai atstovavo LŠMPSF tarptautinė sekretorė Tatjana Babrauskienė, kuri informavo visus dalyvaujančius apie esamą nacionalinę situaciją, pateikė konkrečius pasiūlymus, kaip galima būtų geriau koordinuoti tarptautinę veiklą ir tokiu būdu sustiprinti šio regiono atstovavimą Švietimo internacionalo (Education International - EI) ir Pan/Europinėje struktūroje.

Pagrindiniai darbotvarkės klausimai buvo šio regiono atstovavimo EI ir Pan/Europinėje struktūrose aptarimas ir Varšuvos asamblėjos, kuri vyko lapkričio mėnesį, įvertinimas. Antras klausimas buvo aptarinėjamas audringai, dalyviai buvo labai emocingi ir negailėjo kritikos. Varšuvos asamblėja buvo įvertinta neigiamai, kaip antidemokratiška ir diskriminacinė. Buldozeriniu principu į Pan/Europinio Komiteto atstovus ir viceprezidentus buvo stumiami palankūs EI vadovams asmenys, neturintys nei patirties, nei palaikymo, neišmanantys savo regiono problemų. Todėl susirinkusiųjų manymu Rytų ir Centrinės Europos šalių atstovavimas susilpnėjo ir reikėtų ieškoti kelių, kaip sustiprinti savo įtaką EI ir  Pan/Europinėje struktūroje, ypač artėjant pasauliniam EI suvažiavimui, kuris vyks 2011 metais.

Vienas iš svarbiausių susitikimo rezultatų buvo dalyvių priimtas Budapešto pareiškimas, kuriame Rytų ir Centrinės Europos šalių švietimo profesinių sąjungų atstovai EI ir Pan/Europinės struktūros vadovams vieningai išsakė savo negatyvią nuomonę dėl Varšuvos asamblėjos ir dėl joje pirmininkaujančio Pan/Europinės struktūros prezidento bandymų manipuliuoti įstatais. Pareiškime taip pat sakoma, kad artimiausiame Pan/Europinio komiteto posėdyje šis klausimas turi būti nuodugniai aptartas ir įvertintas.

Kartu, Budapešto pareiškimas nustatė aiškius Rytų ir Centrinės Europos šalių švietimo profesinių sąjungų prioritetus – stiprinti šio regiono atstovavimą EI ir Pan/Europiniuose komitetuose ir struktūrose, tobulinti šio regiono šalių profesinių sąjungų tarpusavio bendradarbiavimą ir veiklos koordinavimą, o taip pat siekti pakeisti nuostatas dėl nario mokesčio, nes jos daro neigiamą įtaką balsavimui: turtingų šalių profesinės sąjungos visada turės daugumą, o Rytų ir Centrinės Europos regiono balsas bus negirdimas.

Vienas iš pagrindinių Budapešto pareiškimo rezultatų – šalių profesinių sąjungų susitarimas konsoliduoti šio regiono profsąjungų jėgas ir gerinti atstovavimą bei dalyvavimą EI ir Pan/Europinėje veiklose, taip stiprinant ETUCE (Europos švietimo profesinių sąjungų komitetą) - socialinį partnerį Europos sąjungos lygmenyje, atsakingą už socialinį dialogą ES švietimo sektoriuje.

Budapešto susitikimo atmosfera buvo produktyvi ir draugiška. Svarbu pažymėti, jog Rytų ir Centrinio Europos regiono profesinių sąjungų atstovai sutiko LŠMPSF ne kaip naują organizaciją, o kaip seną ir patikimą partnerį.  Atskirai buvo aptartos ir dvišalių santykių galimybės: bendros iniciatyvos, projektai. LŠMPSF taip pat gavo kvietimus dalyvauti keliuose kaimyninių šalių profesinių sąjungų suvažiavimuose.
Kitas Rytų ir Centrinės Europos regiono profesinių sąjungų susitikimas vyks rudenį. Iki to laiko bendradarbiavimas vyks vaizdo bei audio konferencijų pagalba, internetu ir susitinkant EI/ETUCE komitetuose bei darbo grupėse.

LŠMPSF AŠDPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.