Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Utenos mokytojai pritaria, kad būtų sudarytos galimybės jiems anksčiau išeiti į pensiją (0)

2010 Balandžio 19d.

Nuotraukoje - Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Rūta Osipavičiūtė

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija (LŠMPSF) kartu su Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) Utenos regioniniu centru surengė rajono mokytojams diskusiją – konsultaciją "Švietimo įstatymo naujovės ir mokytojų stažinė pensija". Renginyje dalyvavo LŠMPSF pirmininkė Rūta Osipavičiūtė ir LŠPS konsultantas Romas Turonis.

Renginį, kuriame dalyvavo daugumos miesto mokyklų atstovai bei keli mokyklų vadovai, pradėjo LPSK Utenos regioninio centro koordinatorė Laimutė Taleikienė. Ji pasidžiaugė, kad mokytojai susidomėjo tokiomis jiems aktualiomis temomis, trumpai papasakojo apie regioninio centro veiklą, dalyvavimą Socialinio dialogo plėtros programoje bei rajono trišalėje taryboje svarstomus klausimus. L. Taleikienė apgailestavo, jog Utenos švietimo profesinės sąjungos nėra aktyvios, o daugelyje švietimo įstaigų iš vis jų nėra, todėl trišalėje taryboje švietimo klausimai nėra svarstomi.

Apie Švietimo įstatymo naujovės kalbėjo LŠMPSF pirmininkė Rūta Osipavičiūtė. Ji piktinosi Švietimo ministerijos pasirinktu projekto rengimo metodu. Projektas rengtas ministerijos valdininkų slapta. Net ministro sudarytos darbo grupės narė E. Sakadolskienė nematė paskutinės projekto redakcijos, ką jau kalbėti apie švietimo bendruomenę ir mokytojų atstovus – profesines sąjungas. Be to, svarstymui Seime pasirinktas pats netinkamiausias laikas – artėja egzaminų sesijos ir mokslo metų pabaiga, toks laikas gerokai sumažina galimybes mokytojams aktyviai svarstyti projektą.

Su dalimi įstatymo naujovių profesinė sąjunga sutinka, dalis kelia abejonių. Pvz., mokytojų, mokinių ir tėvų teisių, pareigų ir atsakomybės balansas – akivaizdžiai ne mokytojų naudai, keistas projekto autorių noras siaurinti mokyklos savivaldos teises, vis dar aiškiai nereglamentuoti mokyklų tipai – profesinė sąjunga sieks, kad tautinių mažumų kalbomis ugdymą organizuojančioms mokykloms bus platesnės galimybės steigti „ilgąsias gimnazijas“.

Ši tema sukėlė nemažas diskusijas, mokyklų vadovai ir mokytojai kritikavo dabar veikiantį įstatymą, teikė savo pasiūlymus. LŠMPSF atstovai pažadėjo pasiūlymus apibendrinti ir teikti Seimui svarstyti.

Praktiškai diskusijų nesukėlė kita tema. Svarstyta, kaip mokytojai galėtų anksčiau išeiti į pensiją ir oriai gyventi. Visi dalyviai pritarė LŠMPSF iniciatyvai ir pasiūlymams, koks galėtų būti tokio sprendimo modelis. Utenos mokytojai palinkėjo sėkmės ir stiprybės įtikinti Vyriausybę priimti tokius sprendimus.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.