Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Profsąjungos – prieš mokymo programų siaurinimą (0)

2010 Rugpjūčio 19d.

Nuotraukoje LŠMPSF pirmininkė prof. habil. dr. Vilija Targamadzė

Dalis profsąjungų piestu stojasi prieš Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) idėją trečdaliu siaurinti bendrojo lavinimo programas ir „kalimą“ keisti mokymu savarankiškai mąstyti. Profsąjungos piktinasi, esą neklausiama profesionalų nuomonės, taip pat baiminasi, kad gali mažėti mokytojų atlyginimai.

Profsąjungas papiktino, kai DELFI parašė apie ŠMM sumanymus.

„Keičiamos programos iš esmės nėra keičiamos – keičiamos tik tam tikros temos, todėl ir viceministras labai lengva ranka mestelėjo turbūt DELFI, kad mokymo programas 30 proc. mes pakeisim. (...) Niekas neklausia profesionalų – tiesiog sueina grupė žmonių ir nusprendžia – bus tokia ir tokia programa“, - piktinosi Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos (LŠMPSF) pirmininkė Vilija Targamadzė.

V.Targamadzės teigimu, mokymo programas siūloma trumpinti nekoreguojant brandos egzaminų programų.

Ji neslėpė, kad pedagogus ne ką mažiau jaudina ir galimas atlyginimų mažėjimas. „Yra ir tokia tikimybė. O kas gali paneigti, kad, sumažinus programų apimtį, nesumažės atlyginimas? Nors kai aš kalbėjau atostogų metu su tam tikrais ministerijos darbuotojais, šie pareiškė nepasakę, kad atlyginimas nemažės“, - sakė LŠMPSF pirmininkė.

Jai antrino Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius. Jis teigė iš švietimo ir mokslo viceministro Vaido Bacio išgirdęs pavyzdį – esą siaurinant istorijos programas galbūt reikia atsisakyti mokymo apie Senovės Graikiją ir Senovės Romą.

„Tai aš įsivaizduoju – galbūt matematikoje nereikia sudėties mokyti, fizikoje apie traukos dėsnį? Taip bus, ar nebus, mes nežinome, tačiau žmonės yra tampomi jau dabar skelbiant tokias žinias“, - kalbėjo A. Jurgelevičius.

Pasak A. Jurgelevičiaus, programų keitimas – tik vienas simptomas. Esą yra daugybė dalykų, dėl kurių mokytojai „kabo nežinioje“.

Ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje profsąjungiečiai taip pat tikino, kad švietimo reforma prarado kryptį, vyksta chaotiškai. Profsąjungos kritikavo švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių – jų teigimu, ministerijoje priimami ar jos inicijuojami kitų valdžios institucijų sprendimai švietimo klausimais mažai atitinka Seimo patvirtintas Švietimo strategijos nuostatas, sunkiai dera su Vyriausybės programa švietimo srityje.

Profsąjungos tikina, kad švietime vykstantys pokyčiai segmentiški, fragmentiški, vykdomi metodologiškai nepagrindžiant, nesikonsultuojant su socialiniais partneriais ir neinformuojant visuomenės.

Profsąjungų teigimu, iš esmės griaunama mokytojų kvalifikacijos tobulinimo sistema ir nenurodoma, kuo ji bus keičiama. Profesinės sąjungos taip pat kelia klausimą, koks Lietuvos mokytojų kvalifikacijos tobulinimui skirto pastato Didlaukio g. 82, Vilniuje, likimas.

Paskutinę rugsėjo savaitę profsąjungos teigė diskusijai apie švietimo reformos vyksmą kviečiančios G. Steponavičių ir jo komandą.

Straipsnis delfi.lt

LŠMPSF pareiškimas

delfi.lt
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.