Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Etatinio link - kelias dar tik tęsiamas (0)

2018 Gegužės 7d.
Gegužės 2 d. LŠPS atstovė, Panevėžio švietimo profesinės sąjungos pirmininkė, Nijolė Staišiūnienė dalyvavo ŠMM darbo grupės posėdyje dėl ,, Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašo“. Posėdyje buvo  aptartas aprašo projektas, diskutuojama apie apraše vartojamas sąvokas, mokymo lėšų apskaičiavimus, paskirstymą bei panaudojimą.

Tą pačią dieną ŠMM organizavo viešą diskusiją, skirtą aptarti pedagogų rengimą ir veiklą reguliuojančių dokumentų projektus : Mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų kompetencijų aprašą ir Pedagogų etikos kodeksą. Diskusijoje LŠPS atstovė Tatjana Babrauskienė pateikė LŠPS pastebėjimus, siūlymus dėl abiejų  projektų : kompetencijų apraše būtina atskirti gebėjimus nuo funkcijų, nes projekte gebėjimai maišomi su galimai privalomomis pedagogo funkcijomis. Taip pat neaiški šio aprašo paskirtis, pritaikymo apimtys konkrečiose įstaigose ir pan..

Švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) laikosi pozicijos, kad šiandien reikia tokios mokytojų kvalifikacijų sistemos, kai mokytojo profesijai keliami reikalavimai bus visiems suprantami, kur, iš vienos pusės, bus aiškiai nustatytos mokytojų kompetencijos, reikalingos profesiniam tobulinimui, o iš kitos – jos bus suvokiamos kaip įgūdžiai, žinios bei supratimas, kaip sėkmingai atlikti tam tikrą veiklą. Kartu reikia tokios sistemos, kuri leistų mokytojams patiems nustatyti, kokių kompetencijų jiems trūksta ir savarankiškai spręsti, kaip jas įgyti. Tik tada galima tikėtis, kad profesinis tobulėjimas bus veiksmingas, o jo poveikis - ilgalaikis.

LŠPS taip pat pastebi, kad prieš paskelbiant mokytojo etikos kodeksą būtinas ilgas ir nuoseklus darbas su visuomene, mokinių tėvais, mokiniais, kitomis profesinėmis grupėmis, nes tik viešasis ryšys ir išaiškinimas gali atvesti iki kitų socialinių ir profesinių grupių savų etikos kodeksų susikūrimo, kurie turi koreliuoti su reikalavimais mokytojui. LŠPS sveikina, kad ŠMM įtraukė į kodeksą  LŠPS pasiūlymą, jog etinių normų nesilaikymas aptariamas ir vertinamas sistemos viduje.

Abu projektai bus tobulinami.
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.