Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Panevėžio darbo inspekcijos vadovas: mes norime dirbti su švietimo profesine sąjunga (0)

2011 Vasario 23d.

Panevėžio švietimo profesinės sąjungos iniciatyva įvyko mokytojų atstovų susitikimas su Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio skyriaus vedėju Rimantu Trota ir jo pavaduotoja, darbo teisės specialiste Asta Gudoniene. Susitikime dalyvavo Panevėžio miesto ir Kupiškio rajono mokyklų ir kitų švietimo įstaigų profesinių sąjungų atstovai. Kartu dalyvavo Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius ir konsultantas Romas Turonis.

Sveikindamas atvykusius į susitikimą švietimo profsąjungų lyderius, darbo inspekcijos vadovas Rimantas Trota pasidžiaugė galimybe pasidalinti informacija ir patirtimi su mokytojų atstovais. „Dažniau tenka kalbėtis su mokyklų vadovais, nei su darbuotojų atstovais, todėl tokia iniciatyva ir susitikimas džiugina. Inspekcija nori su jumis dirbti, nes pažįstant vieniems kitus, keičiantis informacija ir patirtimi bus galima nemažai nuveikti darbuotojų labui,“ – kalbėjo R. Trota.

„Panevėžio darbo inspekcija nėra nusiteikusi griežtai bausti darbdavių, tačiau jei mato piktybišką įstatymų nesilaikymą, tolerancija baigiasi,“ – inspekcijos poziciją išdėstė jos vadovas. Panevėžio švietimo profesinės sąjungos pirmininkė Nijolė Staišiūnienė patikino darbo inspekcijos vadovus, kad švietimo sistemoje vis dar pasitaiko vadovų, kuriems darbo įstatymai nėra neginčijami. „Mes dažniau informuosime inspekciją apie pažeidimus, ypač jei nepavyks išspręsti problemų mokyklų viduje,“ – kalbėjo N. Staišiūnienė.

Skyriaus vedėjas pasitarimo dalyviams išsamiai papasakojo apie darbo inspekcijos funkcijas ir atsakomybes. Daug dėmesio skyrė aptarti nelegalaus darbo ir darbuotojų saugos ir sveikatos darbe prevencijai. Buvo aptarti konkretūs atvejai, ką turėtų daryti mokytojai ir jų atstovai, įvykus nelaimei darbe, einant į darbą ar grįžtant iš jo. Būtina atlikti visus įstatymu numatytus veiksmus, nes kitaip kolega gali patirti finansinių nuostolių.

Diskusijos įsiplieskė, kai vedėjo pavaduotoja darbo teisės specialistė Asta Gudonienė kalbėjo apie mokytojams labai rūpimus klausimus: mokytojo darbo laiką, vietą (ir nekontaktinių valandų), pietų pertrauką, mokytojų darbo grafiką (pvz.) ir derinimo su darbuotojų atstovais procedūrą, mokytojų darbo organizavimą mokinių atostogų metu, pamokų tvarkaraščių ,,langus“ mokytojams, mokytojų budėjimą pertraukų metu, mokytojų darbą poilsio ir švenčių dienomis (renginiai, konkursai, varžybos) ir kitus. Buvo prieita prie bendros nuomonės: daugelis šių dalykų nėra aiškiai teisiškai reglamentuoti, todėl šiuos klausimus būtina aptarti mokyklos darbo tvarkos taisyklėse arba kolektyvinėje sutartyje.

Pasak pasitarime dalyvavusio Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus, tokie susitikimai labai naudingi mokyklų ir kitų švietimo įstaigų profesinių sąjungų lyderiams. Svarbu, kad profesinės sąjungos ir darbo inspekcijos teisės aktų interpretacija sutaptų. Kiltų mažiau ginčų tarp darbuotojų atstovų ir darbdavių. Gerėtų mikroklimatas įstaigose. Neretai įtempti santykiai trukdo normaliai įstaigos veiklai.

Foto reportažas:

Panevėžio švietimo profesinės sąjungos informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.