Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Dėl gedulo atšauktas leidimas mitingui (0)

2011 Vasario 17d.

Lietuvai gedint poeto Justino Marcinkevičiaus, o Vyriausybei paskelbus gedulą, Vilniaus miesto savivaldybė anuliavo visus išduotus leidimus viešiesiems renginiams gedulo laikotarpiu, tarp jų ir Profesinių sąjungų konfederacijai išduotą leidimą šeštadienį rengti mitingą. Profesinės sąjungos minties mitinguoti neatsisako ir žada nesankcionuotą mitingą.

„Mes su jais kalbėjome, bet jie žmonės įdomūs, nelabai nori suprasti. Gedulas yra skelbiamas Vyriausybės, tai pagarba mirusiam, pagarba Vyriausybei. Mes atšaukiame visus leidimus, ne tik Profesinių sąjungų konfederacijai, bet ir visiems kitiems, kurie vyksta viešose vietose. Jeigu jie kažką darys, tai jie darys neteisėtai“, - Eltai sakė Vilniaus miesto savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento direktorius Gerardas Aidigintas Jurkonis.

Pasak savivaldybės atstovo, apie leidimo anuliavimą Profesinių sąjungų konfederacija yra informuota, o anuliavimas viešiesiems renginiams įsigalios nuo penktadienio.

„Policijos pajėgos, kurios buvo sutelktos viešajai tvarkai palaikyti, - jų paprasčiausiai nebus. Jeigu jie darys nesankcionuotą mitingą, tai jie turės visą teisinę atsakomybę“, - patikino G. A. Jurkonis.

Tuo tarpu Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Arūnas Černiauskas pabrėžė, jog savivaldybė su konfederacijos pasiūlytu variantu - nukelti mitingo laiką - nesutiko.

„O ką daryti, kai viskas yra parengta, o mes pasiūlėme kompromisinį variantą savivaldybei, o jie priima tokį, koks jiems tinkamas variantas. Mes net dėdami visas pastangas, ar sugebėsime sustabdyti tą žmonių srautą, važiavimą iš visos Respublikos. Tai vėl eilinis pasityčiojimas iš mūsų“, - pažymėjo A. Černiauskas.

ELTA primena, jog, pagerbiant vasario 16-ąją Anapilin išėjusio poeto J. Marcinkevičiaus atminimą, Lietuvoje nuo penktadienio 7 val. ryto iki šeštadienio 22 val. vakaro paskelbtas gedulas.

J. Marcinkevičius Antakalnio kapinėse bus laidojamas šeštadienį, vasario 19-ąją, 14 val.

Premjeras Andrius Kubilius pačioms profsąjungoms palieka įvertinti ketinimus mitinguoti šeštadienį

Dėl J.Marcinkevičiaus mirties nuo penktadienio ryto iki šeštadienio vakaro šalyje paskelbtas gedulas.

„Jos (profsąjungos - BNS) pačios turi apsispręsti, čia tikrai ne mūsų reikalas“, - ketvirtadienį žurnalistams sakė A.Kubilius.

„Nežinau, ar jos tinkamai elgiasi, jos pačios tai gali įvertinti“, - pridūrė jis.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas BNS sakė, kad derindamiesi prie laidotuvių laiko mitingo organizatoriai ketina jį pradėti vėliau - tai yra ne 12 valandą, kaip planuota, o 14 valandą.

Jis aiškino, kad visai atsisakyti mitingo neketinama, nebent leidimą jį rengti atšauktų savivaldybė.

„Tačiau tai ne pramoginis renginys, todėl mes manome, kad leidimo atšaukti savivaldybė neturėtų“, - dėstė A.Černiauskas.

Jis pridūrė mitingo laiką derinęs su J.Marcinkevičiaus laidotuves organizuojančia komisija.

Profesinių sąjungų rengiamame mitinge prie Vyriausybės šeštadienį leista dalyvauti kiek daugiau nei 2 tūkst. žmonių.

Mitinge Vyriausybės bus reikalaujama padidinti minimalų atlyginimą kartu su neapmokestinamųjų pajamų dydžiu, atstatyti sumažintas pensijas nuo 2011 metų liepos, įvesti progresinius mokesčius, sumažinti komunalinių paslaugų kainas.

 

alfa.lt
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.