Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

A.Černiauskas: iki šiol valdžia tenkino rėmėjų interesus, gal prieš rinkimus atsigręš į rinkėjus (1)

2011 Kovo 21d.

Didinti minimalų atlyginimą bent iki 1 tūkst. Lt, įvesti progresinius mokesčius, mažinti maisto ir komunalinių paslaugų kainas – tai pagrindiniai kelių profesinių organizacijų šeštadienį surengto mitingo reikalavimai. Pučiant žvarbiam vėjui ir snyguriuojant į eitynes nuo Seimo iki Vyriausybės ir po to porą valandų trunkantį mitingą, skirtingais skaičiavimais, susirinko 1,5-3 tūkst. žmonių.

„Per tuos dvejus metus, kurie praėjo nuo ankstesnio mitingo, Vyriausybė visą dėmesį skyrė verslui, visos lengvatos bus skirtos jam: buvo sumažintas pelno mokestis, kai kuriems sektoriams mažėjo pridėtinės vertės mokestis. Todėl, mūsų nuomone, dabar turėtų būti atsižvelgta į paprastą žmogų ir lengvatos suteikiamos paprastiems žmonėms, kad jie galėtų pajusti, jog krizė tikrai pasibaigė. Kol iki Seimo rinkimų buvo pakankamai didelis laikotarpis, valdžia daugiau tenkino rėmėjų poreikius, gal dabar, mes tikimės, ji atsigręš į rinkėjus, kurie už juos balsuos“, – žurnalistams per mitingą kalbėjo vienas jo organizatorių Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.

Profsąjungos turi ir patarimų valdžiai, iš kur gauti pinigų jų reikalavimams įgyvendinti: padidinti pelno mokestį įmonėms, dividendų apmokestinimą, įvesti progresinius mokesčius.

„2010 m. – krizės metais – įmonių pelnas buvo beveik 6 mlrd. Lt, taigi jeigu pelno mokestis nebūtų sumažintas nuo 20 proc. iki 15 proc., tai būtų 300 mln. Lt, iš kurių būtų galima grąžinti dalį pensijų“, – skaičiavo profsąjungos lyderis.

A. Černiausko neįtikina ir valdžios bei kai kurių verslo atstovų tvirtinimai, kad Lietuva yra nepajėgi turėti didesnės nei maždaug 680 Lt po mokesčių minimalios algos.

„Pažiūrėkime į tą pačią Latviją, kurioje situacija yra tikrai sunkesnė, tačiau minimalus darbo užmokestis jau yra didesnis ir vėl beveik 100 Lt didinamas. Man atrodo, pavyzdžiai akivaizdūs ir jų toli ieškoti nereikia“, – dėstė jis.

 

Reikalavimus nunešė į tuščia Vyriausybę

Tarp keliamų reikalavimų valdžiai – minimalaus atlyginimo didinimas iki 1 tūkst. Lt, įvesti progresinius mokesčius, mažinti pridėtinės vertės mokestį būtiniausiems maisto produktams, spaudos leidiniams, mažinti komunalinių paslaugų kainas, grąžinti pensijas į iki sumažinimo buvusį lygį.

Visi šie reikalavimai šeštadienį buvo nunešti į tuščią Vyriausybės pastatą. A. Černiauskas vylėsi, kad iki rudens jie bus pradėti vykdyti.

Profsąjungoms jau ne vienerius metus nepavyksta pasiekti minimalaus atlyginimo didinimo, jie piktinasi, kad valdžia vilkina šį sprendimą.

„Mūsų valdžia galvoja, kad per mėnesį galima pragyventi už 800 Lt „ant popieriaus“. Ar mes galime pareikalauti, kad mes irgi norime geriau gyventi, rūpintis savo šeimomis? Tik nuo mūsų ryžto ir susikaupimo priklausys laukiami rezultatai. Premjeras aiškina, kad krizė jau pasibaigusi, mes pirmieji turime tai pajusti, mes esame tie, kurie turi gauti tai, ko nusipelnė –geresnį gyvenimą“, – nuo scenos į susirinkusius kreipėsi profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Jašinskienė.

Jos teigimu, į mitingą atvyko atstovai iš Klaipėdos, Visagino, Šiaulių, Panevėžio, Ukmergės ir kitų Lietuvos miestų.

 

Mitinguotojai – be didelės aistros reikalauti

Nors profsąjungų lyderiai aštriai pasisakinėja apie problemas, tačiau į mitingą susirinkę žmonės pakankamai vangiai reiškė nepasitenkinimą – žygiuojant Gedimino prospektu vos keletą kartų šūktelėjo „Gėda“, o pasiekus aikštę prie Vyriausybės net buvo raginami renginio vedėjo garsiau reaguoti į pasisveikinimą.

Minios balsą garsiau buvo galima išgirsti, kai buvo skaitomi mitingo reikalavimai. Nors leidimas lieti pasipiktinimą valdžios politika buvo išduotas iki 15 val., mitinguotojai pradėjo skirstytis apie 14 val.

Didžiausia dalis mitinguotojų – vidutinio amžiaus ir vyresni. Minioje galima buvo matyti socialdemokratų, Tautos ateities forumo ir socialistinio liaudies fronto atstovus.

 

Minimali alga – 1500 Lt

Į mitingą iš Kuršėnų kartu su kolegomis atvykusi profsąjungietė Rasa sakė, kad minimalus atlyginimas turėtų būti bent 1500 Lt per mėnesį.

„Minimali alga turi būti 1500 Lt. Mūsų vaikų darželyje yra žmonių, kurie per mėnesį gauna 600 Lt, pabandykite išgyventi. Mes esame pripratę tylėti, lietuviai tokie yra, jeigu daugiau protestuotume, gal kas nors ir atsižvelgtų“, – DELFI sakė moteris.

 

Tikėjosi prabilsiant Vyriausybės sąžinę

„Mes esame pensininkai iš Kauno, atvažiavome todėl, kad pajudintume Vyriausybę, kad prabiltų jos sąžinė ir ji grąžintų neišmokėtas pensijas. Gana jiems tyčiotis iš mūsų“, - DELFI savo atvykimo tikslą dėstė 74-erių Levutė.

Jai pritarė ir kartu atvykęs Saulius: „Tiek Lietuva prisiskolino – 40 mlrd.Lt, nejaugi iš šios sumos pensininkams nebuvo galima keliolika milijonų skirti ir grąžinti pinigus“.

 

Keliems protestuotojams – vienas policininkas

Vilniaus miesto savivaldybė profsąjungoms buvo leidusi į mitingą sukviesti maždaug 2,5 tūkst. žmonių. A. Černiausko nuomone, savo nepasitenkinimą atėjo išsakyti 2-3 tūkst., policija priskaičiuoja maždaug 1,5 tūkst.

Tačiau policijos pajėgos buvo galingos – skirtingais duomenimis, mitinguotojus prižiūrėjo ir Seimą bei Vyriausybę saugojo 300-500 policijos pareigūnų, renginio prieigose budėjo policijos automobiliai, į pagalbą buvo pasitelkta raitoji policija.

Neoficialiais duomenimis, esant reikalui, prisidėti prie šių pajėgų buvo pasirengę dar keli šimtai pareigūnų.

 

Sulaikytas vienas asmuo

Nuo pat ryto Vyriausybės ir Seimo pastatai buvo aptverti metalinėmis tvorelėmis ir juostomis „STOP policija“.

Policija pranešė, kad renginys vyksta be ypatingų incidentų. Renginio pradžioje sulaikytas vienas asmuo, padaręs administracinį pažeidimą - viešoje vietoje vartojęs alkoholį arba viešoje vietoje pasirodęs girtas.

Policija DELFI patikslino, kad pilietis gėrė alų Lukiškių aikštėje ir ketino prisijungti prie eisenos. Pilietis pristatytas į policijos komisariatą.

DELFI primena, kad šis mitingas turėjo vykti vasario 19 d., tačiau Vilniaus miesto savivaldybė dėl gedulo po poeto Justino Marcinkevičiaus mirties, leidimą atšaukė. Ši miesto valdžios sprendimą profsąjungos apskundė teismui.

Anksčiau profsąjungos buvo prašiusios leisti mitinguoti sausio 16 d., tačiau leidimo negavo. Prieš dvejus metus tą pačią dieną vykęs mitingas baigėsi riaušėmis, per kurias dužo Seimo langai.

 

Rasa Lukaitytė

www.DELFI.lt

 

Profesinės sąjungos į Vilniaus miesto savivaldybę leidimo mitinguoti kreipėsi tris kartus: rugsėjo 29d., sausio 16d. bei vasario 19d., tačiau leidimo negavo (LPSK informacija).

 

ŽINIASKLAIDA:

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/pries-profsajungu-mitinga-seimas-is-pat-ryto-aptvertas-stop-juosta-56-142438

 

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/mitingas_prasidejo_jmarcinkeviciaus_zodziais_saukiu_as_tauta_atnaujinta_1515/

 

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/acerniauskas-iki-siol-valdzia-tenkino-remeju-interesus-gal-pries-rinkimus-atsigres-i-rinkejus.d?id=43339377

 

http://www.zebra.lt/lt/naujienos/lietuva/profsajungu-atstovai-mitinge-prie-vyriausybes-reikalavo-didesnio-minimalaus-atlyginimo-ir-progresiniu-mokesciu-230470.html

 

http://ikrauk.15min.lt/aktualu/30370

 

http://www.balsas.lt/naujiena/530263/a-cerniauskas-vyriausybe-rupinasi-verslininkais-bet-ne-darbininkais

 

http://www.balsas.lt/naujiena/530220/mitinguotojai-ragino-kelti-atlyginimus-ir-ivesti-progresine-sistema-foto-papildyta-14-30#27719

 

http://www.lrytas.lt/-13005276711298640963-mitinguotoj%C5%B3-nei%C5%A1judino-nei-kar%C5%A1tos-kalbos-nei-dainos-nuotraukos-video.htm

 

http://www.lprofsajungos.lt/?lang=lt&mID=1&id=3812

 

http://www.lrt.lt/news.php?strid=5082&id=5708421

 

http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/lietuvos-naujienos/vilniuje-mitinguoja-profsajungos-563697/

 

http://www.diena.lt/naujienos/miestas/profsajungos-zadetos-minios-prie-vyriausybes-nesurinko-papildyta-339294

 

http://www.alfa.lt/straipsnis/10820152/?Profsajungu.mitinge..pamokymai.ir.grasinimai.valdziai=2011-03-19_16-14

 

http://www.alfa.lt/straipsnis/10817668/?Profesiniu.sajungu.mitingas..kuklesnis.nei.tiketasi=2011-03-19_08-58

 

http://politika.atn.lt/straipsnis/76051/mitingas-prie-vyriausybes-rumu-prasidejo-jmarcinkeviciaus-zodziais-saukiu-as-tauta-atnaujinta-1510

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-11-22 13:06:30 | Cindy

Man irgi patinka tokie paukgiryai, reiks kada užsiimt ir išsikept a la tikrųjų samosų. Saldieji su obuoliais puikiai pavyksta, bet daržoviniai visiškai nepanašūs į Lauros minimus Radharanės restorane, nors sudėtis lyg ir tokia pat. Beje, tenai kepant nenaudojam kiaušiniai

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.