Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Profesinė sąjunga vykdo apklausą dėl mokytojų patiriamo streso darbe (0)

2011 Gegužės 24d.

ETUCE pradėjo vykdyti projektą dėl mokytojų patiriamo streso darbe. Šiuo metu vyksta tarptautinė apklausa, kurioje vienu metu dalyvauja visos ES / ELPA šalys. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija  koordinuoja šį projektą Lietuvoje. Į apklausą įtraukti Joniškio, Kauno, Marijampolės, Molėtų, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Rokiškio, Šiaulių, Telšių, Vilniaus, Ukmergės švietimo įstaigų (darželių, mokyklų, profesinių mokyklų) pedagogai.

Šiuo projektu siekiama tęsti ir plėtoti darbą, kurį ETUCE ir jos nariai, taip pat ir mūsų profesinė sąjunga, nuveikė dėl rizikos įvertinimo mokyklose, o ypač dėl mokytojų patiriamo streso darbe. Europos mastu vykdomi moksliniai tyrimai padės surinkti išsamesnę informaciją ir konkrečius faktus apie mokytojų psichosocialinę situaciją, taip remdami nacionalinių mokytojų profesinių sąjungų strategijas šiuo klausimu ir ETUCE veiksmų planą dėl Europos lygmeniu pasirašyto susitarimo dėl su darbu susijusio streso įgyvendinimo. Apklausoje bus surinkta informacija apie psichosocialinį poveikį mokytojams iš 500 mokyklų visose ES/ ELPA šalyse.

Rezultatai bus naudingi ETUCE organizacijoms narėms nacionaliniu lygmeniu pasirašant kolektyvines sutartis, vedant derybas, o taip pat neseniai įsteigtam Europos sektoriniam socialinio dialogo komitetui, kur su darbu susijęs stresas yra viena svarbiausių bendros darbotvarkės temų.

Klausimai ir paaiškinimo tekstas paskelbti lietuviškai. Mokytojai visoje Europoje turi 4 savaites (nuo 2011 m gegužės 16 d. iki birželio 17 d.) atsakyti į internetinę apklausą. Užpildyti šią anketą trunka iki 30 minučių. Apklausa anonimiška. Siekiant užtikrinti tyrimo anonimiškumą, mažiausiai 15 mokytojų iš vienos mokymo įstaigos turėtų atsakyti į klausimus. Dėl duomenų apsaugos kiekviena dalyvaujanti mokykla gavo atskirą slaptažodį, kaip patekti į apsaugotą apklausos svetainę.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.