Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Pasaulis keičiasi, jei nesikeisi kartu - atsiliksi (0)

2011 Gegužės 31d.

Gegužės 23-28 dienomis dalyvavau Europos profesinių sąjungų instituto (ETUI) surengtuose kursuose profesinių sąjungų darbuotojams, kurie atsakingi už savo organizacijų narių švietimą ir mokymus. Daugelyje šalių tokie darbuotojai vadinami treneriais. Kursai vyko Kipro profesinių sąjungų konfederacijos (SEK) mokykloje – švietimo centre.

Mokykla įrengta taip, kad švietėjiški renginiai vyksta šaltuoju metu laiku, o šiltuoju laiku mokykla tampa kurortiniu viešbučiu, kuriame ilsisi profesinės sąjungos nariai ir kiti svečiai. Šalia mokymų kabinetų bei klasių įrengtas baseinas, sporto aikštelė, kavinė ir kitos laisvalaikiui skirtos vietos. Tiesa, iki Viduržiemio jūros reikia eiti gerą pusvalandį.

Be manęs kursuose dalyvavo kolegos iš Švedijos, Rumunijos, Italijos, Portugalijos, Slovakijos, Kroatijos, Jungtinės Karalystės, Bulgarijos, Makedonijos, Prancūzijos ir paties Kipro. Viso 15 dalyvių, 3 treneriai ir viena vertintoja. Organizatoriai labai didelį dėmesį skiria kursų vertinimui, todėl juos vertina ne tik dalyviai, bet ir kolega, praktiškai nedalyvaujantis kursuose, tik juos stebintis.

Pradėdamas kursus ETUI švietimo departamento mokymų programų koordinatorius Aleks Dias pristatė mokymų tikslus ir uždavinius. Šiais mokymais buvo siekiama suteikti žinių apie profesinių sąjungų veiklą Europoje, pasidalinti patirtimi, kaip švietimo procesas organizuojamas įvairiose šalyse, įvertinti daugiakultūrinį mokymų aspektą, suteikti treneriams žinių ir gebėjimų tobulinti veiklą savo šalyje ir pasirengti būti treneriu Europos lygmeniu.

Mokymas ir mokymasis vyko įvairiais metodais. Tradicinis metodas, kai yra vienas lektorius kiti klausytojai, praktiškai nebuvo naudojamas. Paprastai teko mokytis darbo grupėse. Treneriai duodavo tam tikrą užduotį, pavyzdžiui, parengti trijų dienų seminaro, kurio tema „Socialinis dialogas“, programą. Kartu grupėje reikėjo aptarti tokio renginio tikslus, užduotis, laiko planą ir visas detales. Buvo parengtos trys skirtingos programos, kurios buvo pristatytos visiems dalyviams.

Labai džiaugiuosi galimybe dalyvauti tokiuos mokymuose. Labai daug sužinojau ir išmokau naujo. Kilo naujų idėjų, kaip tobulinti mokymus mūsų organizacijoje. Svarbiausia mintis, nepaleidusi visas dienas – pasaulis keičiasi labai greitai, jeigu nesikeisi kartu su juo - atsiliksi ir atsidursi užribyje. Mokymasis visą gyvenimą – geriausia priemonė keistis. Ar ne todėl mūsų šalies ekonominis, politinis ir socialinis gyvenimas „buksuoja“, kad mes per mažai siekiame keistis ir vytis besikeičiantį pasaulį?

Romas Turonis, LŠPS pirmininko pavaduotojas atsakingas už mokymus
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.