Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Rengiamas dokumentas dėl pedagoginių pareigybių įvardijimo (4)

2011 Gegužės 26d.

Vakar,  gegužės 25 d.,  Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko darbo grupės „Pareigybių, kurias einant atliekamas darbas yra laikomas pedagoginiu ir įskaitomas į pedagoginio darbo stažą, sąrašui paruošti“  posėdis.

Mūsų profesinei sąjungai  darbo grupėje atstovavo A.Jurgelevičius (darbo grupės narys), V.Konovalovienė  ir Z.Rukšėnienė (abi – Vaikų globos namų profesinių sąjungų susivienijimas).
Darbo grupės vadovas, ŠMM Bendrojo ugdymo departamento direktorius A.Puodžiukas,  pristatė esminius ruošiamo dokumento bruožus.

Rengiamas dokumentas yra vienas iš naujos redakcijos Švietimo įstatymo įsigaliojimą lydinčių poįstatyminių aktų, todėl turėtų būti priimtas iki š.m.  liepos 1 d. 
Mūsų atstovai  informavo darbo grupę apie mūsų profsąjungos narių  siūlomus pakeitimus, t.y. į minėtą sąrašą įtraukti :

1) bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų,  paverstų informaciniais ar edukaciniais centrais, darbuotojus,
2) vaikų globos namuose tiesiogiai su vaikais dirbančius socialinius darbuotojus, kurie iki 2010 m. sausio 1 d. dirbo auklėtojais,
3) ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtojų padėjėjas, kurios atlieka dalį auklėtojų funkcijų.

Artimiausiu metu LŠPS Taryba parengs oficialius profesinės sąjungos  siūlymus tolesniam šio dokumento projekto svarstymui. 

LŠMPSF
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2011-06-06 18:15:42 | Marytė

O kaip su vaiku namuose dirbančiais pavaduotojais? Jie veža šitokį krūvį. Jie taip pat turėtų būti priskiriami prie pedagoginių darbuotojų.

2011-05-29 22:32:17 | Kotryna

Pagaliau pajudės darželių auklėtojų padėjėjų reikalai. Dar reiktų atkreipti dėmesį į darželių grupių auklėtojų apmokėjimo už darbą priklauspmybę nuo vaikų skaičiaus grupėje. Būna grupių, kurias pastoviai lanko iki 10 vaikų, ir tokių, kuriose kasdien 15-18 vaikų. Negali būti vienodai apmokama tiek auklėtojai tiek auklytei abiem atvejais vienodai.

2011-05-26 16:50:38 | Teresė

Dirbame nevalstybiniuose vaikų globos namuose,socialinnių darbuotojų-sos mamų pareigose.Gyvenam kartu su vaikais ,dirbam 24 val per parą.Atliekam visą darbą koks tik įmanomas ir reikalingas vaikams.Ne visos darbuotojos turi pedagoginį išsilavinimą.Ar būtų galimybė ir mus prijungti prie minėto sąrašo?

2011-05-26 16:35:10 | Irena

Ačiū, profsąjungiečiai. Jūsų siūlymai teisingi. Sėkmės ginant viešąjį interesą. Jus palaiko daugiau kaip du trečdaliai bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų - informacinių centrų darbuotojų, kurių dauguma turi pedagoginį išsilavinimą. Tie kurie tokio neturi - turi turėti galimybę jį įgyti per pakankamai trumpą laiką, juk jie universitetą baigę bibliotekininkystės specialistai išklausę ir pedagogikos ir psichologijos kursus. Tik nežinau ar pakankamą val. skaičių. pagarbiai LBd Mokyklų skyriaus pirmininkė Irena Kryžanauskienė

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.