Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

ETUCE: Laikas investuoti į švietimą (0)

2011 Gegužės 13d.

Rengiantis Europos Sąjungos Švietimo, jaunimo ir kultūros Tarybos susitikimui, kuris vyks š.m. gegužės 19 d. Briuselyje, Europos profesinių sąjungų švietimo komitetas (ETUCE) išplatino pareiškimą "Laikas investuoti į švietimą".

Pareiškimas skirtas ES valstybių narių Švietimo ministrams, kurie susirinks minėtoje Taryboje. Jame atkreipiamas dėmesys į prieštaravimą tarp švietimo ir mokymo biudžeto karpymo keliose ES valstybėse narėse ir 2020 m. ES strategijos, kurią valstybės narės yra įsipareigojusios vykdyti. Taigi, pareiškimas ragina ministrus susilaikyti nuo tolesnio švietimo finansavimo mažinimo ir ginti investicijas į švietimą savo šalyse.

Šis pareiškimas taip pat yra išsiųstas į atitinkamas Europos Sąjungos institucijas.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija (LŠMPSF) pritaria ETUCE pareiškimui dėl investicijų į švietimą. LŠMPSF pirmininkės Rūtos Osipavičiūtės pasirašytame laiške ministrui Gintarui Steponavičiui rašoma: "Atkreipiame Jūsų, kaip LR Švietimo ir mokslo ministro, dėmesį į švietimo sektoriaus finansavimo sumažėjimą. Tai iš esmės iš biudžeto išlaikomas sektorius, kuriam galiojo visos viešojo sektoriaus taupymo pasekmės: mažėjo dėstytojų, mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų atlyginimai, buvo vykdomi tik tie projektai, kurie negalėjo būti atidėti arba susiję su ES lėšų įsisavinimu, t. y. kad nedingtų ES asignavimai".

LŠMPSF pažymi, kad reikia ne tik išvengti švietimo sektoriaus finansavimo mažinimo, bet ir kuo skubiau didinti investicijas į ikimokyklinį ugdymą ir į suaugusiųjų mokymą, nes būtent šiuose sektoriuose Lietuva labiausiai atsilieka lyginant su kitomis ES valstybėmis šalimis.

ETUCE pareiškimo tekstas

LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.