Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Iš pedagogų ir medikų ruošiamasi atimti išeitines išmokas (0)

2011 Rugsėjo 28d.

Šiandien, 2011 m. rugsėjo 28 d., Seimo socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė Vyriausybės siūlymui nemokėti išeitinių išmokų valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojams, kurie buvo atleisti iš darbo ne dėl jų kaltės ir patys susirado darbą kitoje valstybės ar savivaldybių įstaigoje.

Šio siūlymo autoriai – Finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Sveikatos apsaugos, švietimo ir kai kuriuose kituose sektoriuose valstybės ir savivaldybių įstaigos turi beveik absoliutų monopolį. Privačių įstaigų šiuose sektoriuose labai nedaug, o mažesniuosiuose miestuose bei rajonuose – visai nėra. Medikai ir pedagogai praktiškai negali rinktis kokioje įstaigoje įsidarbinti – privačioje ar valstybinėje. Tuo atveju, jei Seimas galutinai priimtų Vyriausybės siūlymą, šie žmonės atsidurtų paradoksalioje situacijoje – valstybė baustų juos išeitinių išmokų atėmimu, jei po eilinės „reformos“ be jokios kaltės netekęs darbo medikas ar pedagogas, sugalvos įsidarbinti pats – negaus teisėtai jam šiuo metu priklausančios piniginės kompensacijos. Toks pat likimas laukia kai kurių kitų valstybės ar savivaldybių įstaigų darbuotojų – ugniagesių, socialinių darbuotojų ir pan.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija kategoriškai prieštarauja šiam siūlymui, nes grubiai pažeidžiami ne tik teisėti darbuotojų lūkesčiai, bet LR Konstitucija ir Europos socialinė chartija.

Deja, apeliacijos vadovautis sveiku protu nebuvo išgirstos.

Seimo socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė šiam pasiūlymui be išlygų. Už siūlymą balsavo posėdyje dalyvavę komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, Tėvynės sąjungos frakcijos narė Vincė Vaidevutė Margevičienė ir kiti komiteto nariai. Prieš siūlymą balsavo tik Darbo partijos frakcijos narys Mečislovas Zasčiurinskas.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija kviečia medikus, pedagogus, ugniagesius, socialinius darbuotojus, visus dirbančiuosius, iš kurių norima atimti išeitines išmokas, solidariais protestais pareikšti savo nuomonę ir apginti savo teises.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.