Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos vadovybė turėtų atsistatydinti (10)

2011 Gruodžio 29d.

Vakar LR Vyriausybė pritarė švietimo ir mokslo ministro G. Steponavičiaus pateiktam lėšų švietime karpymo planui, kuris numato 4 procentų finansavimo mažėjimą. Nors Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ekspertai kritikavo karpymo projektus bei siūlė alternatyvas, tačiau į jų pasiūlymus nebuvo atsižvelgta.

Didžiausią susirūpinimą kelia ketinimas 1,5 procento arba 30 mln. Lt mažinti mokinio krepšelio lėšas. Toks „taupymas“ bus pasiektas mažinant savivaldybėms skiriamą mokinio krepšelio dalį ir dar labiau didinat mokinių skaičių klasėse. Abiem atvejais mažinimo pasekmes skaudžiausiai pajus nedidelės kaimo mokyklos, kuriose ženkliai kris moksleivių ugdymo kokybė, o jose dirbantys mokytojai dar labiau bus priversti veržtis diržus, nes sumažėjus klasių komplektų skaičiui, mažės ir valandų skaičius.

Kai kuriais atvejais, apskritai šioms mokykloms iškils grėsmė išnykti. Tai puikiai žinodamas, švietimo ir mokslo ministras viešai ėmė samprotauti, kad, pasinaudojus proga, Lietuvoje reikėtų gerokai sumažinti mokytojų skaičių, visų pirma atleidžiant pensijinio amžiaus sulaukusius pedagogus. Tokie neatsakingi, niekuo nepagrįsti pareiškimai rodo, kad dabartinė Švietimo ir mokslo ministerijos vadovybė viešai pripažįsta savo nesugebėjimą kontroliuoti situaciją šalies švietimo sistemoje. Aiškiai matosi, kad nėra efektyvios bei objektyvios švietimo stebėsenos ir mokytojų veiklos vertinimo sistemos, kuri padėtų atleisti tik prastai dirbančius mokytojus. Todėl siūloma atleidinėti mokytojus vien todėl, kad jie jau sulaukė pensijinio amžiaus.

Tokie, diskriminaciniai ir darbo teisei prieštaraujantys siūlymai iš teisininko išsilavinimą turinčio ministro lūpų skamba itin ciniškai. Siūlydami taupymo priemones, kurios tiesiogiai palies moksleivių ugdymo kokybę, Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai nevykdo LR Švietimo įstatyme jiems numatytos prievolės užtikrinti švietimo kokybę. Kartu, nepaisant daugkartinių profesinių sąjungų raginimo atsižvelgti į konstruktyvius mokytojų atstovų pasiūlymus dėl racionalaus švietimo lėšų naudojimo, G. Steponavičius dar kartą pademonstravo, jog lengviausiai sugeba rasti trūkstamų pinigų mokytojų kišenėse, o ne reformuojant griozdišką švietimo valdymo struktūrą siurbiančiom pinigus iš to paties mokinio krepšelio.
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir LŠDPS Žemaitijos susivienijimas niekada nepritarė ir nepritars jokioms permainoms mažinančioms moksleivių ugdymo kokybę bei bloginančioms mokytojų darbo sąlygas. Lietuvos švietimo profesinė sąjunga mano, kad ministras G. Steponavičius, kurio abejotiną kompetenciją parodė Konstitucinio teismo sprendimas dėl daugiau nei 30 LR Mokslo ir studijų įstatymo straipsnių neatitikimo Konstitucijai, toliau eina Lietuvos švietimą griaunančiu keliu ir provokuoja socialinį konfliktą. Vienintelis būdas sustoti šiame pragaištingame kelyje – politinės Švietimo ir mokslo ministerijos vadovybės atsistatydinimas arba jų atstatydinimas.

LŠPS
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-01-03 16:37:19 | uz mokytoju teises

Ne nuo to pradeda taupyti, tegul peržiūri, kiek pristeigta patikrino agentūrų, kurios tik trukdo mokytojų darbui(pvz. išorinis auditas mokykloje, kuris neturi jokios grįžtamosios funkcijos)kokie ,,pinigai ten vaikšto". Ar ministras nors pasidomėjo?Vienas tikslas tik paimti iš mokytojų kišenės...

2011-12-31 06:33:18 | Pilietis

Na, tiesiog spjaudo į veidą ir šaiposi iš mokytojų. Ar leisime???

2011-12-30 09:50:12 | p. Audriui

Tu siulymu buvo tiek ir tiek, bet problema yra tame, kad sis ministras negirdi ir girdeti NENORI. Jam rupi kapitalas, o ne zmones, ir jau tikrai ne svietimo kokybe!

2011-12-30 08:21:03 | Virginija

Visoje Europoje ilginant darbingą amžių, skatinant senjorų aktyvią veiklą ir kviečiant juos palaikyti aktyvią darbinę bei visuomeninę įtaką visuomenėje, skatinančią gyventojų orumą, diskriminacinės nuorodos dėl amžiaus mokytojams rodo mūsų šalies atsakingų pareigūnų atsilikimą. Tai skatina pažeisti mokytojų socialinės grupės lygias galimybes, nes ragina mažinti teises kai kurioms specialistų amžiaus grupėms dalyvauti visuomenės socialiniame gyvenime. Tokios aukštų pareigūnų nuorodos, kai Lietuvoje veikia ES Lygių galimybių institutas, kai Lietuva viena iš pirmųjų Rytų Europoje priėmė Lygių galimybių įstatymą, yra nepateisinamai nekorektiškos.

2011-12-30 00:15:45 | Snapas

Šį ministrą GYVYBIŠKAI BŪTINA ATSTATYDINTI. Ir ne todėl, kad kitas bus geresnis ar blogesnis, o tam, kad valdžioje esantys jaustų atsakomybę už savo veiksmus. Kita vertus, nebuvo net mėginta ieškoti kokio nors kūrybiškesnio sprendimo. Juk pakaktų užraukti pinigų plovyklas, vadinamas „projektais“ ir „projektėliais“, gerai pakratyti UPC, kitus „centriukus“, per kuriuos išplaunami pinigai, ir 4 proc. kaip mat sutaupytume. Be to, ŠMM dirbančių skaičius akivaizdžiai per didelis.

2011-12-29 23:36:29 | arūnas

atstatydinti ne tik ministrą ir jo komandą.Reikia keisti dalį ŠMM "akademikų".Kol ten neįvyks pasikeitimų, tol galės būti dar 20 ministrų- niekas nesikeis.

2011-12-29 21:39:51 | Audrius

"Aiškiai matosi, kad nėra efektyvios bei objektyvios švietimo stebėsenos ir mokytojų veiklos vertinimo sistemos, kuri padėtų atleisti tik prastai dirbančius mokytojus". "... lengviausiai sugeba rasti trūkstamų pinigų mokytojų kišenėse, o ne reformuojant griozdišką švietimo valdymo struktūrą siurbiančiom pinigus iš to paties mokinio krepšelio." Visikai sutinku dėl aukščiau pacituotų teiginių. Pats laikas Mokytojams kartu su Tėvais imtis realių veiksmų. Liaukimės kitus kritikavę, bet siūlykime konkrečius spręndimo būdus. Jei Mokytojams tai įdomu, susisiekite su Tėveliais, ir kartu padirbėkime, kad į ŠMM nueitume ne su priekaištais, o su siūlymais. Lietuvos Tėvų Forumo tarybos narys Audrius Murauskas

2011-12-29 21:14:00 | nijolė

kai reikėjo gelbėti Lietuvos biudžetą, tai pirmiausiai atėmė pinigus iš pensininkų, dabar švietimą vėl gelbės pensininkų sąskaita,a neliks pensinikų, kas gelbės Lietuvą

2011-12-29 21:04:54 | nijole

kai reikęjo gelbėti Lietuvos biudžetą, tai pirmiausiai kirto per pensinikų kišenes ,dabar vėl gelbėjam švietimą ir vėl pensininkų sąskaita.Kai neliks pensininkų, kas gelbės Lietuvą

2011-12-29 17:43:29 | Egidijus

VISUOTINIS STREIKAS, su vienu iš reikalavimų ministro atstatydinimas!!!

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.