Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Švietimo profesinės sąjungos planuoja griežtesnes protesto formas (3)

2011 Gruodžio 21d.

Švietimo ir mokslo ministerijos vadovams ir toliau ignoruojant Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ir LŠDPS Žemaitijos susivienijimo 2011 m. gruodžio 6 d. mitingo metu iškeltus reikalavimus bei demonstruojant atsainų požiūrį į švietimo bendruomenės nuomonę, švietimo profesinės sąjungos planuoja imtis griežtesnių protesto formų. Neatmetama galimybė surengti 2 valandų įspėjamąjį streiką.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir LŠDPS Žemaitijos susivienijimas pareiškia, jog švietimo ir mokslo ministras, vengdamas pradėti derybas dėl mitinge išdėstytų reikalavimų įgyvendinimo terminų ir priemonių, kuria prielaidas socialiniam konfliktui, už kurio pasekmes privalės prisiimti visišką atsakomybę. Paskutinė atsainaus ministro požiūrio į socialinį dialogą iliustracija, gruodžio 16 d. paskubomis Švietimo ir mokslo ministerijoje surengtas pasitarimas dėl 2012 metų biudžeto. Jo metu susirinkusiems buvo pateikti keli lėšų švietimui karpymo variantai, net neslepiant, jog nelaukiama pritarimo tokiems planams. Tačiau profesinės sąjungos įsitikinusios, jog bet koks švietimo sektoriaus biudžeto mažinimas neigiamai paveiks visos šalies ateitį.

LŠDPS Žemaitijos susivienijimo Koordinavimo taryba savo posėdyje jau nutarė pradėti ruoštis 2 valandų įspėjamajam streikui. Tuo tikslu švietimo įstaigose pradėti rinkti pedagogų, kurie palaikytų streiką, parašai, nors pagal LR Darbo kodeksą to daryti ir nereikia. Manoma, jog toks žingsnis padės labiau mobilizuoti švietimiečius.

2012 m. sausio 5 d. kviečiamai Lietuvos švietimo profesinės sąjungos Tarybai, taip pat bus siūloma priimti atitinkamus sprendimus dėl pasirengimo tolesnėm protesto akcijom. Visos Lietuvos švietimo profesinės sąjungos raginamos informuoti švietimo darbuotojus apie susiklosčiusią padėtį bei apsispręsti, ar visi palaiko kolegų iš Žemaitijos pasirinktą protesto būdą.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir LŠDPS Žemaitijos susivienijimas kviečia visus Lietuvos pedagogus pademonstruoti orią profesinę bei pilietinę poziciją bei išreikšti solidarumą profesinėms sąjungoms, ginant visų švietimo darbuotojų interesus.

LŠPS ir LŠDPS Žemaitijos susivienijimo pareiškimas
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-01-07 05:43:26 | MOKYTOJA

Tai taip viskas ir nutilo... Kur tos žadėtos griežtesnės priemonės??? Vis kažko laukiame, lauksime ir lauksime... Dabar, tur būt, lauksime visos Lietuvos mokytojų suvažiavimo kovo 17 dieną, kuris nieko nepakeis... Ir pan... Ateis ir kitas rugsėjis...Baisu...Laikas eina...O viskas sustingę mirties taške...

2011-12-22 10:20:50 | Mokytojai

Daug! Tik reikia priversti SMM vadovus irgi pašokinėti... organizuojant galingą streiką!

2011-12-22 04:26:18 | Mokytoja

Na, šitoks akivaizdus nesiskaitymas su mokytojais ir jų ignoravimas...Baisu...Mokytoja i laikomi šiukšlėmis...Galvoju, kad kokią sausio 2 ar 3 dieną ministras pasirašys naują mokytojų atestacijos koncepciją. Tai įprasta praktika. Visus reikaliukus "prasukti" per mokinių atostogas ( ypač vasarą, bet ir per žiemos atostogas taip pat). Žino, kad tuo metu mokytojai išsibarstę...O šiaip...Matyt, elgiasi su mumis, kaip tik užsimano...Anot patarlės: ar daug varlė gali prieš dalgį pašokinėti...Taip ir mokytojėliai...Ar daug prišokinės?

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.