Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga palaiko tradicinį Lietuvos tautinių mažumų švietimo modelį (19)

2012 Kovo 13d.

Valdančioji liberalų – konservatorių koalicija Seime bei laukinio liberalizmo principus propaguojanti Švietimo ir mokslo ministerijos politinė vadovybė toliau visuomenei perša abejotinas reformas, kurios ardo Lietuvos švietimo sistemos pamatus, kartu skaudžiai paliesdama tradicinį Lietuvos tautinių mažumų švietimo modelį.

„Ištisus metus Lietuvos lenkų pastangos siekiant apginti lenkiškas mokyklas Lietuvoje nedavė jokių rezultatų. Vis dėlto esame pasiryžę toliau ginti lenkų ir kitų tautinių mažumų švietimą Lietuvoje. Pirmiausiai mums rūpi mūsų vaikų gerovė, jų teisė mokytis gimtąja kalba“, – pareiškė Lietuvos lenkų mokyklų streiko komiteto atstovai.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga jau ne karta išsakė savo nepasitikėjimą Švietimo ir mokslo ministerijos vykdoma švietimo politika, kurioje visų pirma pasigendama konstruktyvaus, lygiateisio bei tarpusavio pagarba paremto dialogo. Tokia situacija gilina šalies mokyklose susikaupusias problemas bei kuria naujas, tarp jų ir susijusias su konstitucinės teisės tautinėms bendrijoms savarankiškai tvarkyti švietimo reikalus ribojimu. Todėl Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, jungianti įvairių tautybių mokytojus, solidarizuodamasi su  lenkų mokyklų bendruomenių reikalavimais, aktyviai prisideda prie kovos dėl jų įgyvendinimo.

Kovo 17 d. Lietuvos lenkų mokyklų streiko komitetai organizuoja protesto akciją – eitynes nuo LR Seimo iki Vyriausybės bei mitingą prieš žalingas reformas švietime ir tradicinio tautinių mažumų švietimo modelio naikinimą. Eitynių pradžia 12.00 prie Seimo, o mitingas, pasibaigus eitynėms, 12.30 prasidės V. Kudirkos aikštėje prie Vyriausybės rūmų.

 

Primename, kad Lietuvos švietimo profesinės sąjungos sudėtyje yra Vilniaus, Šalčininkų, Švenčionių, Trakų ir kitos organizacijos, kuriose yra tautinių mažumų mokytojų.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga palaiko visų savo narių teises!

LŠPS
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-03-19 10:07:42 | brigita

A Jurgelevi2iau kieno vardu Jūs šnekat ar Jums negalioja teisės aktai Kodėl prisidengęs profsąjungos vardu šnekat ir komentuojat,čia nepatenkinti tik lenkų mažumos, ir tuo pačiu jie pažeidžia kitų mažumų teises ,susipažinkit III skirsnis 20 straipsnis Tautinei mažumai priklausantys asmenys, naudodamiesi iš šios pagrindų Konvencijos principų išplaukiančiomis teisėmis ir laisvėmis, gerbia nacionalinius teisės aktus ir kitų žmonių teises, visų pirma asmenų, kurie priklauso tautinei daugumai arba kitoms tautinėms mažumoms. 21 straipsnis Jokia šios pagrindų Konvencijos nuostata neturi būti aiškinama kaip suteikianti teisę dalyvauti veikloje ar atlikti veiksmus, kurie prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams ir ypač valstybių suvereniteto lygybės, teritorinio vientisumo ir politinės nepriklausomybės principams Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencija teko kalbėti su vakarų ukrainiečiais, ten lenkų irgi esama, tai jie pasiūlė lenkams pas juos pamitniguoti, jų teritorija pagal dydį panaši į Lenkiją ,pagal gyventojų sk, irgi yra panašumo, sako ir smogikus gali atsivežti

2012-03-17 16:20:59 | Vilija

Aš visiškai nenoriu, kad man atrašinėtų kažkoks tautinės mažumos atstovas. Palaikykit jūs ką norit už ką norit ir už ko norit, bet tyliai. Galite net užsakyti jiems "leniniečių" ženkliukus, jei jau taip jus kamuoja sovietinė nostalgija... Gėda... Ir gaila, kad Lietuvoje tokie padarai veisiasi... Be to, šis komentaras labai jau artimas pono Audriaus stiliui ir braižui :) Nebeturite, kas už jus rašo? Cha!

2012-03-17 14:45:46 | Vilijai

LSPS bus tik i nauda, jei joje neliks tokiu ksenofobu, kurie net termino "tautine mazuma" vengia. Palaikau Audriu ir kitus LSPS vadus ir gerbiu juos uz drasa, tiesa ir uz tai, kad nepasidave ksenofobiskom manipuliacijom ir provokacijom.

2012-03-17 11:27:06 | Vilija

Keista, kad Markui taip rašo profsąjungietis... Jūs puikiai žinote, kokiame režime žmonės gyvena Baltarusijoje. Labai teisingai elgiasi baltarusiai čia, Lietuvoje. Jie gyvena čia kaip ir visi Lietuvos piliečiai. Jie net neakcentuoja tokio termino kaip "tautinė mažuma". Ir su jais kartu eina tiesa. Jokių intrigų kaip lenkai. Pagarba jiems. O po jūsų tokių veiksmų, kai jūs visiškai nekreipiate dėmesio į Lietuvos daugumos mokytojų nuomonę, - dar daugiau, - jūs tos nuomonės net neklausėte, nes gerai žinote ją, ir priimate šališkus sprendimus, - jūsų gretos suskystės, ir savo puslapį galėsite paversti į lenkišką.

2012-03-17 11:09:11 | Markui

O kur jus matote dviveidiska politika? LSPS visada gine, gina ir gins savo narius nepriklausomai nuo ju etnines kilmes ar seksualines orientacijos. Kazkaip nenustebau, kad baltarusiska mokykla pries bet kokius protestus - esate geri Lukasenkos mokiniai.

2012-03-16 20:24:57 | greičiausiai buvęs n

Kodėl LŠPS "vadukai" neklausia mano nuomonės? Ar aš, kol kas narys, įgaliojau šią nesąmonę palaikyti?

2012-03-16 12:56:59 | Asta

LIETUVOS LENKŲ MOKYKLOS PROTESTUOJA PRIEŠ REFORMĄ, KURI GRIAUNA LIETUVOS ŠVIETIMO SISTEMĄ IR PRIEŠ TRADICINIO TAUTINIŲ MAŽUMŲ ŠVIETIMO MODELIO LIKVIDAVIMĄ. TAI KODĖL LIETUVOS ŠVIETIMO PROFESINĖ SĄJUNGA NEGALI PALAIKITI LIETUVOS LENKŲ MOKYKLOS ?

2012-03-16 11:28:40 | markas

Labai apmaudu, kad dėl techninių kliūčių dingsta komentarai. Kaip nebūtų keista, jie dingsta tada, kai demaskuoja, mano manymu, dviveidišką LŠPS politiką. Linkiu administracijai ateityje vengti nepatogių, demaskuojančių komentarų trynimo, kuris, mano nuomone, buvo atliktas vakarykščių gerb. Vilijos ir mano komentarų atžvilgiu. Ir dar norėčiau LŠPS vadovybei priminti, jog remdami išimtinai tik lenkų poziciją dėl Švietimo įstatymo, prisidedate prie kitų tautybių mokytojų nuomonės ignoravimo šiuo klausimu. O tai negrąžiai atrodo "Tautinių Mažumų Apsaugos Pagrindų Konvencijos" 20 str. atžvilgiu, kuris pabrėžia apie būtinumą tautinei "mažumai" (šiuo atveju lenkų) gerbti nacionalinius teisės aktus ir kitų tautinių mažumų teises. Baltarusiškos mokyklos mokytojas (kurio nuomonę įdėjau savo komentare), aiškiai davė suprasti, jog Lietuvos baltarusiams nekyla jokių problemų dėl naujojo Švietimo įstatymo. O tai reiškia, kad lenkų reikalavimai atšaukti naująjį Švietimo įstatymą yra ne kas kita, kaip tik Lietuvos baltarusių teisės naudotis šio įstatymo privalumais, negerbimas.

2012-03-16 10:33:00 | Vilija

Įdedu savo vakarykštį (2012 m. kovo 15 d. 12 val. 05 min.) komentarą: ""Nė vienas lenkų ar rusų mokytojas nemoko vaikų mokykloje prieš tai iš jos išvaręs lietuvius. " Kas čia dabar per scenarijus? O gal tai ydinga Lietuvos piliečio Audriaus mąstysena? Dar to betrūko, kad Lietuvos vaikų švietimo situacija pasiektų tokį lygį, kad kažkas (pvz., lenkai ar kt.) varytų lietuvių tautybės mokinius iš lietuviškų mokyklų... Jau ir taip mūsų lietuviai mokiniai glaudžiasi susispaudę perpildytose mokyklose, kai šalia esančiose lenkiškose mokyklose mokosi tik po du ar tris šimtus mokinių. Tai gal mūsų, - lietuvių, - vaikai yra partinių žaidimų įkaitai? O gal jau Jūs, Audriau, nebemokate skaityti konstitucijos ar Tautinių mažumų konvencijos, kurioje rašoma, kad tautinės mažumos privalo laikytis šalies, kurioje gyvena, įstatymų ir juos gerbti? Nejau Jums maža Šalčininkų lietuvių vaikų genocido pavyzdžių? Kas Jus privertė priimti sprendimą dėl šios eisenos? O gal Jūs norite, kad Lietuvos mokyklų mokytojai pradėtų rinkti parašus prieš tokias eisenas? Nors Jūs ir patys galėjote tai padaryti - grąžinti komentarą, nes jokio čia techninės kliūtys... Lygiai taip pat pasielgėte su mokytojo iš Vilniaus Pranciškaus Skorinos vidurinės mokyklos, pasivadinusio Marku, komentaru, kuriame jis rašė, kad baltarusiai yra prieš tokias rytojaus tautinių mažumų eitynes, kad jie niekada nebuvo prieš LR švietimo įstatymus. Gėda tokiam Jūsų elgesiui.

2012-03-16 10:30:18 | markas

// LŠPS: "Todėl Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, jungianti įvairių tautybių mokytojus, solidarizuodamasi su lenkų mokyklų bendruomenių reikalavimais, aktyviai prisideda prie kovos dėl jų įgyvendinimo." // ----- Labai gerai, kad jungiate įvairių tautybių mokytojus... Tačiau būtų įdomu sužinoti, kuo Jums priimtinesnė lenkų, o ne kitokių tautybių mokytojų, pvz., baltarusių pozicija dėl naujojo Švietimo įstatymo? O ji tokia: "F. Skorinos mokyklos, kurioje mokoma baltarusių kalba, mokytojas Romanas Voinickis piktinasi tuo, kad Lietuvos lenkiškų mokyklų streikų komitetų išplatintame pranešime apie būsimą protesto akciją prieš naująjį įstatymą dėl švietimo tarp dalyvių minima ir baltarusiškų mokyklų bendruomenė. „Mes absoliučiai niekada nepalaikėme nė vieno protesto prieš švietimo sistemą. Nenorime palaikyti nei lenkų, nei rusų dėl šios problemos. Mums tai neatrodo problema“, – sakė jis. R. Voinickis pareiškė – jei iš Lietuvos lenkiškų mokyklų streikų komitetų pranešimo nepašalins baltarusiškos mokyklos pavadinimo ir nepavyks susitarti, neatmetama tikimybė, kad jo mokykla kreipsis į teismą. „Neatmetama tokia tikimybė. Dabar ateis mokyklos direktorius, ir spręsime šį klausimą. Jau anksčiau kalbėjome apie tai, kad nedalyvausime protesto akcijose“, – tvirtino R. Voinickis."

2012-03-16 09:32:34 | info

Dėl techninių kliūčių dingus keliems komentarams prašome komentuotojus dar kartą patalpinti komentarus. Visi komentarai bus patalpinti Atsiprašome už nepatogumus

2012-03-16 09:28:57 | admin

Elvyra, birutė ir lietuvė Jūs rašote iš vienodo IP adreso, kas leidžia daryti prielaidą, kad tai tas pats vartotojas. Ateityje siūlome naudotis vienu vardu

2012-03-16 01:37:26 | Narė

Aš šito nepalaikau. Esu šokiruota, kad LŠPS vadai patys nebesitaria su PS. Ar turite per daug narių, kad leidžiate sau nesitarti?

2012-03-15 14:30:53 | Lietuvė

Jei jau taip tautinėms mažumoms Europos centre blogai, tai gal jie tegul kraustosi į savo Tėvynę? Bet juk lenkas ne tautybė, o profesija - iš jo visko galima tikėtis. Turėtų būti gėda ponui Audriui: užuot rūpinęsis pedagogų atlyginimais ir lietuvaičių vaikų gerove gimtųjų miestų gimtąja kalba mokomosiose mokyklose ir toliau kursto nesantaiką. O gal jam kas sumokėjo už šią paslaugą?

2012-03-15 14:11:24 | elvyra

nepalaikau profs., kad ji palaiko ,atseit, skriaudžiamas tautines mažumas.Absurdas.

2012-03-15 14:03:12 | birutė

mūsų mokyklos profsąjungiečiai galvuoja išeiti iš A, jurgelevičiaus susivienijimo profsąjungos,nes jis gina tuos ,kurie negerbia Lietuvos valstybės įstatymų konstitucijos

2012-03-15 10:47:14 | Audrius

LŠPS palaiko lenkų mokytojus, kurie yra mūsų profesinės sąjungos nariai. Palaikome žmones su kuriais "tikras" lietuvis Steponavičius elgesi kaip ir su visais kitais šalies pedagogais - priima sprendimus nepaisydamas jų nuomonės. LŠPS palaiko lenkų, rusų, žydų ir kitų tautinių mažumų teisę nustatytą LR Konstitucijos 45 str. "Piliečių tautinės bendrijos savo tautinės kultūros reikalus, švietimą, labdarą, savitarpio pagalbą tvarko savarankiškai". Galų gale, palaikome visų tautybių mokytojus, kurie yra tapę ne visada švarių tiek LLRA, tiek ir "lietuviškų" partijų žaidimų įkaitais. Nė vienas lenkų ar rusų mokytojas nemoko vaikų mokykloje prieš tai iš jos išvaręs lietuvius.

2012-03-14 10:58:56 | Halina

Ačiū už palaikymą ir ŠMM ydingos politikos kritiką."Vardan tos Lietuvos vienybę težydi". Bukim vieningi.

2012-03-13 19:44:42 | nijole

noriu paklausti nuo kada lenkai tapo tautine mažma ,kai į Lenkiją tilptų keleta Lietuvų, sakyčiau reikia pakartoti kovo 11 eitynes, antra ,kodel jiems išimtines teises nesuprantu kodel projfsąjunga gina jų teises, o nelietuvių, ,kiek Varšuvoje yra Lietuviškų mokykloje, kodel svetima valstybė nurodineje ką mums daryti, ar nereiktų pasekti Sarkozi pavyzdžiu pagarbiai

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.