Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Profesinės sąjungos išsakė savo poziciją Švietimo ir mokslo minsiterijos kolegijos posėdyje (0)

2013 Birželio 11d.

Birželio 7 d. keli LŠPS atstovai dalyvavo ŠMM kolegijos posėdyje, kurį, pasak jam pirmininkavusio švietimo ir mokslo ministro D. Pavalkio, sukviesti paskatino atkaklūs LŠPS ir LŠĮPS reikalavimai keisti bendrojo lavinimo mokyklų finansavimo tvarką, įvesti 8 valandų ikimokyklinio ugdymo krepšelį bei tobulinti savivaldybės mokyklų kūrimo tvarką.

Posėdyje ministerijos specialistai pristatė siūlomus MK metodikos ir savivaldybės mokyklų tinklo kūrimo taisyklių pokyčius. Abiejų profesinių sąjungų vardu posėdyje kalbėjęs LŠĮPS pirmininkas E. Jesinas pateikė kritinių pastabų pristatomiems projektams ir pažymėjo, kad pagrindinis projektų trūkumas – "prisirišimas" prie esamo biudžeto lėšų ir atkalus ŠMM nenoras svarstyti galimybę iš esmės keisti bendrojo lavinimo mokyklų finansavimo tvarką, įvedant „klasės“ krepšelį. Kritikos sulaukė ir siūlomi kosmetiniai pakeitimai: iki realaus dydžio nepadidintas "R" koeficientas, nepanaikinta "laiptiškumo" problema MK metodikoje, nesumažintas mokinių skaičiaus vidurkis. E. Jesinas LŠĮPS ir LŠPS vardu pasiūlė tobulinti dabartinius projektus, atsižvelgiant į profesinių sąjungų siūlymus. Šią poziciją palaikė ir Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė pabrėžusi, jog be papildomų lėšų švietimo sektoriuje niekas nepasikeis. „Negalime tiktai pagražinti, riekia keisti iš esmės“, - sakė ji. Seimo narė taip pat paminėjo būtinybę iki 8 val. didinti ikimokyklinio ugdymo krepšelį.

Po kolegijos posėdžio E. Jesinas, L. Juknienė ir LŠPS pirmininko A. Jurgelevičiaus įgaliota organizacijos tarptautinė sekretorė T. Babrauskienė susitiko su ministru D. Pavalkiu. Pokalbio metu buvo apsikeista nuomonėmis dėl dabartinės valdžios vykdomos švietimo politikos ir sutarta dėl tolimesnio bendradarbiavimo. Pokalbyje buvo dar kartą paminėta būtinybė pasirašyti nacionalinę švietimo kolektyvinę sutartį.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos siūlymai dėl bendrojo lavinimo mokyklų finansavimo tobulinimo

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.