Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Darbo kodekso pataisos suteiks aiškumo, kas yra darbdavių organizacija švietimo sektoriuje (0)

2013 Lapkričio 28d.

Lapkričio 27 dieną Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlomoms Darbo kodekso pataisoms, kuriomis siekiama patikslinti, kad socialinėje partnerystėje nacionaliniu, šakos, teritoriniu lygiu darbdaviams – iš valstybės, savivaldybių ir Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetų išlaikomoms įmonėms, įstaigoms, organizacijoms atstovauja Vyriausybė ar jos įgaliota institucija.

Dabar šiems darbdaviams atstovauja šių įmonių, įstaigų, organizacijų steigėjas ar jo įgaliota institucija, kuriai tenka šiame kodekse nustatytos darbdavių organizacijos teisės ir pareigos, tačiau praktikoje iškyla problemų nustatant įstaigų, kurių steigėjas yra, pvz., Lietuvos Respublikos Seimas, darbdavių atstovą.

Šios Darbo kodekso pataisos įneš aiškumo, kas yra darbdavių organizacija švietimo ir mokslo sektoriuje. Lietuvos švietimo profesinė sąjunga jau kelinti metai siekia pasirašyti švietimo sektoriaus šakos kolektyvinę sutartį. Šį siekį palaiko ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas, tačiau Švietimo ir mokslo ministerija delsė pradėti derybas, teigdama, jog neturi teisinių įgaliojimų. LR Seimui priėmus Darbo kodekso pataisas, ŠMM nebeturės galimybių naudotis įstatymų spragomis ir privalės pradėti derybas dėl švietimo sektoriaus kolektyvinės sutarties.

Darbo kodekso pakeitimo įstatymo projektas parengtas atsižvelgiant į darbdavių organizacijų, profesinių sąjungų, valstybės institucijų atstovų pateiktus siūlymus, siekiant tobulinti darbo santykių reglamentavimą.

Posėdžio medžiaga http://www.lrv.lt/Posed_medz/2013/131127/18.pdf

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.