Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Konsultacija dėl mokytojų dalyvavimo mokinių pasiekimų patikrinime ir brandos egzminuose (0)

2019 Kovo 19d.

Šiuo metu daugelyje Lietuvos mokyklų mokytojai raginami rašyti prašymus mokslo metų pabaigoje dalyvauti nacionaliniuose moksleivių žinių patikrinimuose – pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinime ir brandos egzaminuose. Atsakant į gaunamus klausimus, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga teikia šią konsultaciją.

Visų pirma mokytojas turi prisiminti kokios pareigos yra surašytos jo pareigybės aprašyme. Jei į mokytojo pareigas įeina brandos egzaminų, pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimų, nacionalinių mokinių mokymosi pasiekimų patikrinimų ir kitų mokymosi pasiekimų patikrinimų vykdymas ir mokinių rezultatų vertinimas, tada mokytojui nereikia atlikti jokių papildomų formalumų keičiant darbo sutartį. Tokiu atveju užmokestis už šiuos darbus jau yra įskaičiuotas į darbo užmokestį, o mokytojas privalo vykdyti savo pareigas.

Tačiau ne visiems mokytojams pareiga dalyvauti mokinių pasiekimų vykdyme ir jų rezultatų vertinime yra numatyta jo pareigybės aprašyme. Šiuo atveju, ketinantis papildomai padirbėti mokytojas turi atsiminti kelis dalykus. Pirma, Lietuvos Respublikos teisės aktai draudžia prievartinį darbą, todėl dėl papildomo darbo darbuotojas turi sutikti tik savo valia. Antra, prieš susitardamas dėl papildomo darbo, darbuotojas turi teisę išsiaiškinti būsimo darbo apimtis, t.y. kiek dienų ir valandų per dieną jis turės dirbti, kiek jam bus mokama už būsimą darbą. Ir tik tai išsiaiškinus, siūlome su mokyklos vadovu pasirašyti Darbo kodekso 35 str. numatytą susitarimą dėl papildomo darbo. Šiame susitarime turi būti numatyta ir kada bus atliekamas šis darbas – laisvu nuo pagrindinio darbo laiku arba atliekama tuo pačiu metu kaip ir pagrindinis darbas.
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.