Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Lietuva prisidės prie ETUCE projekto vykdymo (0)

2015 Spalio 21d.

Europos švietimo profesinių sąjungų komitetas (ETUCE) netrukus pradės vykdyti naują projektą, kurį palaimino Europos Komisijos (EK) Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas. Projekto dėmesio centre – investicijos į švietimą ir švietimo profesinių sąjungų dalyvavimas Europos ekonomikos valdymo semestre. Projektas „Investavimas į švietimo sistemą ir mokytojų profesinių sąjungų dalyvavimo Europos semestre (http://www.consilium.europa.eu/lt/policies/european-semester/)  dėl švietimo ir mokymo stiprinimas“ bus pradėtas 2015 m. lapkričio 1 d. ir  tęsis 2 metus.

Tarp projekto partnerių, kurie sudarys projekto patariamąją grupę,  yra DLF (Danija), MUT (Malta), ESTUS (Slovėnija), FLC-CGIL (Italija) ir  Lietuvos švietimo profesinė sąjunga.

ETUCE susirūpinusi tuo, kad mažėja investicijų į švietimą ir daugelyje Europos šalių yra nepakankamas mokytojų profesinių sąjungų dalyvavimas  Europos semestro politikos koordinavime. Pastaruoju metu atsirado neigiamos tendencijos, reikalaujančios mokytojų sąjungas imtis tolesnių veiksmų.

Pirma, konkrečios Europos semestro rekomendacijos šalims vis plačiau apima švietimo ir mokymo prioritetus, įskaitant  tokias temas kaip ankstyvasis ugdymas, mokyklos nebaigusių asmenų skaičius, mokytojų profesinis tobulėjimas, suaugusiųjų mokymasis ir taip toliau. Antra, nepaisant daugybės EK raginimų valstybėms narėms išsaugoti investicijas į svarbias augimui sritis, daugelis  jų sumažino investicijas į švietimą. Tai buvo labiausiai susiję su finansine padėtimi, susidariusia dėl ekonominės krizės, ir nuolatinių reikalavimų sumažinti valstybės skolą bei vykdyti fiskalinį konsolidavimą, atsižvelgiant į Europos semestrą. Trečia, toks griežtas ekonominis koordinavimas ir biudžeto priežiūra paskatino vyriausybes ieškoti kitų būdų finansuoti švietimą, pvz. skatinant viešojo/privataus kapitalo partnerystę švietimo srityje arba išplėsti privačių, komercinių ir finansinių veikėjų ratą švietimo erdvėje. Todėl, dabar yra pats laikas ištirti, koks yra mokytojų profesinių sąjungų vaidmuo šiame procese ir kaip aktyviau į šį procesą įsitraukti.

Per projekto gyvavimo laiką vyks penki regioniniai mokymai, kuriuos ETUCE organizuos  organizacijoms narėms visoje Europoje. Mokymai suteiks švietimo profesinėms sąjungoms  kompetencijų, specialių žinių ir supratimo kaip stiprinti savo dalyvavimą Europos semestre ir prisidėti prie europinės ir nacionalinės švietimo ir mokymo politikos formavimo. Jie taip pat aptars, kaip stiprinti bendradarbiavimą su kitais subjektais, pavyzdžiui, su Vyriausybe, darbdaviais ir kitomis profesinėmis sąjungomis. Be to, bus atliekami platūs tyrimai, siekiant išsiaiškinti Europos semestro poveikį reformoms ir investicijoms į švietimą ir mokymą bei mokytojų profesinių sąjungų dalyvavimą Europos semestrų procese.

Baigiamoji projekto konferencija, kuri vyks 2017 m. birželio mėnesį, leis švietimo profsąjungoms aptarti tolesnius veiksmus, kaip labiau įsitraukti į Europos semestrą dėl švietimo ir mokymo. Tyrimo rezultatų ir mokymų medžiagos  sklaida padės labiau atkreipti dėmesį į Europos politikos formavimą ir koordinavimą siekiant „Europa 2020“ tikslų švietimo ir mokymo srityje.

Taigi, šis projektas tęsia darbą, kurį ETUCE ir jos organizacijos narės jau pradėjo su ETUCE veiksmų planu dėl Europos semestro ir yra susijęs su Europos socialinių partnerių deklaracija „Socialinių partnerių dalyvavimas Europos ekonomikos valdyme“ ir ES komunikatu „Stiprinti ekonominės ir pinigų sąjungos socialinę dimensiją“.

2014 m. gruodžio mėn. įvykusiame Tarybos posėdyje ministrai kalbėjo apie tai, kad svarbu investuoti į švietimą ir mokymą siekiant skatinti tvarų ekonomikos augimą. Šių debatų santrauka buvo įtraukta į ataskaitą, aprėpiančią visų sudėčių Taryboje svarstytus klausimus, susijusius su strategija „Europa 2020“.

Tarybos debatų metu, ministrai pabrėžė lemiamą švietimo vaidmenį strategijos „Europa 2020“ sėkmei. Aukšta švietimo kokybė ir gebėjimų plėtojimas – būtini ekonomikos augimo, inovacijų, konkurencingumo ir darbo vietų kūrimo veiksniai. Komisija iki 2015 m. pabaigos pateiks pasiūlymą dėl strategijos peržiūros.

Susiję dokumentai:

Švietimo ir mokymo strateginė programa („ET 2020“)

Švietimas ir mokymas siekiant augimo ir užimtumo (Europos Komisija)

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.