Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Bukarešte susitinka Vidurio ir Rytų Europos šalių profesinių sąjungų atstovai (0)

2015 Spalio 19d.

2015 m spalio 19-21d. Vidurio ir Rytų Europos (VRE) šalių mokytojų profesinių sąjungų atstovai dalyvaus trečiajame ETUCE Vidurio ir Rytų Europos apskritojo stalo susitikime Rumunijos sostinėje - Bukarešte.

Dalyviai pristatys gerosios patirties pavyzdžius ir aptars efektyvaus socialinio dialogo, mokytojų kvalifikacijų tobulinimo, informacinių kompiuterinių technologijų naudojimo, sveikų ir saugių sąlygų darbe ir kitus klausimus.

Lietuvos socialinio dialogo  švietimo sektoriuje situaciją pristatys LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius. Jis skaitys pranešimą „Problemos ir pasiekimai, kuriant socialinį dialogą švietimo sektoriuje Lietuvoje“.

Susitikime ETUCE  sekretoriatas pristatys  Vidurio ir Rytų Europos  šalių profesinių sąjungų apklausos ataskaitą, kurioje aptariami klausimai, susiję su švietimo finansavimu, mokytojų darbo sąlygomis, socialiniu dialogu ir profesinių sąjungų teisėmis.

Bukarešte  taip pat vyks ir  VRE profesinių sąjungų atstovų tinklo susitikimas. Šis tinklas buvo sukurtas 2014 m. specialioje ETUCE konferencijoje Vienoje siekiant užtikrinti bendradarbiavimą tarp šio regiono profesinių sąjungų ir koordinuoti jų dalyvavimą EI ir ETUCE veikloje. Šio tinklo nariai susitinka  du kartus per metus. ETUCE sekretoriatas pristatys finansavimo galimybes teikiant paraiškas ir vykdant projektus, kurie padės stiprinti profesinių sąjungų veiklą.

Bukarešte  profesinių sąjungų delegatai turės galimybę  ne tik aptarti esamus ir būsimus iššūkius jų regionuose, bet įvertinus neigiamą neoliberalios politikos įtaką švietimo finansavimui ir reformų vykdymui bei socialinio dialogo ignoravimą kai kuriuose Vidurio ir Rytų Europos šalyse, delegatai priims deklaraciją, patvirtinančią Vidurio ir Rytų Europos šalių švietimo profesinių sąjungų įsipareigojimą nedelsiant spręsti labiausiai neatidėliotinus klausimus.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.