Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos: Seimas privalo ištaisyti įstatymo spragas (0)

2015 Spalio 13d.

Spalio 12 d. Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS) ir Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) kreipėsi į Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę ir Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių dėl š. m. rugsėjo 29 d. Konstitucinio Teismo (KT) priimto nutarimo, kuriame buvo pripažinta, kad Vyriausybės nutarimas „Dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos tobulinimo“ prieštarauja Konstitucijoje įtvirtintai teisei gauti teisingą apmokėjimą už darbą.

Šiuo nutarimu KT prieštaraujančia Konstitucijai pripažino ir Švietimo įstatymo nuostatą, kuria Seimas pavedė Vyriausybei nustatyti valstybinių ir savivaldybių mokyklų pedagogų darbo apmokėjimo tvarką, nenustatęs esminių jų darbo apmokėjimo sąlygų. Tokiu pavedimu buvo nepagrįstai išplėstos Vyriausybės galios.

Minėti KT nutarimo išaiškinimai leidžia daryti išvadą, kad Seimui yra nustatytas terminas, per kurį turi būti parengtos, priimtos ir pradėtos realiai veikti atitinkamai pakeistos Švietimo ir kitų  įstatymų nuostatos, neatitinkančios Konstitucijos, nes šie pakeitimai turi būti priimti ne vėliau, kaip 2017 metų sausio 2 dieną.

LŠĮPS ir LŠPS mano, kad šios kadencijos Seimas privalo ištaisyti įstatymo spragas ir užtikrinti tinkamą mokytojų darbo apmokėjimo nustatymo tvarką. Tam yra būtinos visų suinteresuotų šalių sutelktos pastangos, todėl abi profesinės sąjungos yra pasirengusios aktyviai įsijungti į šį procesą ir siūlo dar šį mėnesį Seime sudaryti darbo grupę tinkamai mokytojų darbo apmokėjimo nustatymo tvarkai parengti.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.