Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Lietuvos švietimo situacija sulaukia vis daugiau Europos dėmesio (0)

2015 Gruodžio 18d.

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) Darbuotojų grupė išreiškė palaikymą Lietuvos švietimo darbuotojų iškeltiems reikalavimams:  padidinti švietimo sektoriaus finansavimą, atstatyti mokinio krepšelio dydį į  prieškrizinį lygį (2009 m. lygį), prilyginti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų algas iki bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimo lygio, didinant tarifinio atlygio koeficientą, padidinti pensinio amžiaus pedagogų išeitinių išmokų fondą, sumažinti  vaikų skaičių darželių grupėse ir mokinių skaičių klasėse.

EESRK darbuotojų grupė apgailestauja, kad švietimo darbuotojus atstovaujančioms profesinėms sąjungoms ir  Vyriausybės atstovams nepavyko susitarti dėl pagrindinių reikalavimų ir  švietimo darbuotojai turėjo  imtis kraštutinių veiksmų – įspėjamųjų streikų.

Ministrui Pirmininkui ir Švietimo ir mokslo ministrei išsiųstame rašte, EESRK darbuotojų grupė siūlo premjerui dar kartą sėsti prie derybų stalo ir kartu su švietimo profesinių sąjungų atstovais susitarti dėl to, kaip gerinti švietimo darbuotojų padėtį šalyje. Rašte EESRK nariai atkreipia Vyriausybės vadovo dėmesį i tai, kad švietimo darbuotojai yra atsakingi už ateities kartas, ateities Europą.


Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas (EESRK) yra ES patariamasis organas, kurį sudaro darbuotojų ir darbdavių organizacijų bei kitų interesų grupių atstovai.

http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en.group-2-group-statements.37899

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.