Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Mokytojai įspėjo valdžią: įsipareigojimai turi būti vykdomi (0)

2015 Gruodžio 9d.

Lietuvos švietimo profesinių sąjungų gruodžio 8 d. surengto įspėjamojo streikas įrodė, kad mokytojai iš tiesų yra pavargę nuo pažadų.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas (LŠPS) Audrius Jurgelevičius pasidžiaugė, kad nepaisant  Švietimo ir mokslo ministerijos pastangų sutrukdyti streikuoti, mokytojai pademonstravo drąsą ir solidarumą – streike dalyvavo per 10 tūkstančių pedagogų.

Anot LŠPS pirmininko, streikas, kaip įspėjamoji prevencinė priemonė, pavyko, kadangi, dar jam neprasidėjus, Vyriausybė ir Finansų ministerija pedagogų atlyginimų pakėlimui surado keliolika milijonų eurų, nors iki tol kelerius metus atkakliai kartojo, jog tam valstybė neturi finansinių galimybių. Pirmininkas pabrėžė, kad mokytojai nesitaikstys su diskriminuojančiais darbo užmokesčiais, atestacijos tvarka, bloginamomis darbo sąlygomis, kadangi mokytojams reikalingas nuoseklus teisėtų reikalavimų įgyvendinimas ir perspektyvos.

Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) pirmininkas Eugenijus Jesinas sakė, kad esmė yra veiksmų tęstinume, mokytojai privalo  žinoti savo ateitį, todėl profesinės sąjungos jau seniai siūlo  atkurti ilgalaikę darbo užmokesčio kėlimo sistemą, kad mokytojai žinotų, kiek kasmet didės jų atlyginimai.

Pasak E. Jesino, problemos švietimo sistemoje kartojasi metai iš metų, o Lietuvos švietimo politikos kosmetiniai pataisymai ir banguojantis finansavimas neduoda rezultatų, todėl reikalingi ryžtingi kompleksiniai pokyčiai švietimo sektoriuje, reformuojant esamą sistemą iš pagrindų, įvardijant visus trūkumus bei ydas, inspiravusius viso švietimo griovimą. Tam reikalinga tvirta politinė valia ir noras atlikti visos sistemos monitoringą bei kokybiškai reformuoti ją, skiriant pakankamai lėšų iš šalies biudžeto.

LŠĮPS pirmininko E. Jesino teigimu, vilties teikia parodytas pilietiškumas ir solidarumas, nes įspėjamajame streike dalyvavo visi pasirašę už streiką pedagogai. Tai rodo, kad mokytojai vis drąsiau kelia galvą ir ryžtingai pasiruošę ginti ne tik savo, bet ir visos sistemos interesus, nepaisant įvairių kliūčių ir šantažo.

Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė pabrėžė, kad esmė ne streikuojančiųjų procentuose, o tame, kad mokytojai pagaliau suprato, jog laikas pakelti galvą ir ieškoti išeities iš klampynės.

Krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Aldona Kindurienė akcentavo teisę streikuoti, kurios niekas negali pažeisti. Anot jos, mokytojai protestavo dėl mažų atlyginimų, kurie žemina jų orumą, jaučiamos psichologinės įtampos darbo vietose. Šiandieninę  švietimo sistemą ji įvardijo kaip paslėptą vergovę.

Švietimo profesinių sąjungų pirmininkai įspėjo, kad jei valdžios įsipareigojimai ir toliau nebus vykdomi, streikuos dar daugiau mokytojų.

Gruodžio 8 d. įspėjamajame streike dalyvavo daugiau nei 350 ugdymo įstaigų ir per 10 tūkstančių pedagogų iš  Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Telšių, Mažeikių, Tauragės, Kelmės, Plungės, Palangos, Naujosios Akmenės, Kretingos, Rietavo, Visagino, Pagėgių, Rokiškio, Šilutės, Ukmergės, Anykščių, Švenčionių, Šakių, Jonavos, Molėtų, Kaišiadorių, Radviliškio, Joniškio, Kupiškio, Kėdainių, Pakruojo, Pasvalio, Elektrėnų, Alytaus, Visagino, Jurbarko, Kazlų Rūdos, Gargždų, Salantų, Klaipėdos raj., Kauno raj., Šiaulių raj., Prienų raj.

Švietimo profesinės sąjungos dėkoja visiems streikavusiems ir palaikiusiems streikuojančius kolegas!

Palaikymą įspėjamajam streikui taip pat išreiškė Europos švietimo profesinių sąjungų komitetas, Latvijos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „LIZDA“, kuri taip pat lapkričio 27 d. organizavo Latvijos pedagogų streiką, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Transporto darbuotojų federacija, Slaugos ir socialinių darbuotojų profesinė sąjunga „Solidarumas“.

Spauda apie streiką:
http://www.15min.lt/naujiena/svietimas/karstos-zinios/svietimo-profsajungu-atstovai-ministre-veidmainiavo-kiso-pagalius-kad-streikas-neivyktu-234-552337

http://www.delfi.lt/news/daily/education/pedagogu-streikas-nesaziningas-ar-pagristas.d?id=69785262

http://www.15min.lt/naujiena/svietimas/karstos-zinios/antradienio-ryta-streikavo-tukstanciai-salies-pedagogu-234-552237#_

http://kauno.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/mokytoju-streiko-tikslas-pinigai-723614

http://www.snaujienos.lt/naujienos/miesto-gyvenimas/41324-vietimo-profsjungos-skelbia-spjamj-streik-

http://kaunas.kasvyksta.lt/2015/12/08/mokslas-ir-it/kauno-mokyklose-rytas-prasidejo-tusciose-klasese/

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/audrone-pitreniene-mane-plaka-uz-tai-kad-keliu-atlyginimus-56-552721

http://www.ve.lt/naujienos/visuomene/svietimas/vietoje-pamoku---streikas-ir-tamsa-1418638/

http://www.santarve.lt/aktualijos/ispejamasis-streikas-ir-rajono-mokyklose/

http://www.alfa.lt/straipsnis/49950103/lietuvoje-i-streika-kyla-tukstanciai-pedagogu

http://www.15min.lt/naujiena/svietimas/karstos-zinios/lietuvoje-streikuos-tukstanciai-pedagogu-234-552173

http://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/lietuvoje-streikavo-tukstanciai-pedagogu-723681

http://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/mokytoju-streikas-kovo-11-osios-vidurineje-723683

http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/mokytojai-geresniu-salygu-vel-reikalauja-streikuodami-723625

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/mokytoju_streikas_pavyko/

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/nesutarusios_del_terminu_svietimo_profsajungos_rengs_du_streikus/

http://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/seimo-pirmininke-igyvendinti-visu-mokytoju-reikalavimu-neimanoma-723863

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/89633/demesio_centre#wowzaplaystart=0&wowzaplayduration=1127000

http://www.fm99.lt/v-sutovas-galima-duot-trupinius-galima-kepala-alytuje-i-mokytoju-streika-isijunge-saltiniu-pagrindine-mokykla/

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.