Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

ETUCE vadovas: Lietuvos švietimo sistema – moderni vergijos forma (0)

2015 Gruodžio 3d.

Gruodžio 3 d. Seime Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos, kuriai priklauso Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS), Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS), Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga ir Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, atstovai, kartu su Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto (ETUCE) vadovu Martin Romer susitiko su LR Seimo Pirmininkės pirmuoju pavaduotoju Vydu Gedvilu, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininku Raimundu Paliuku, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininku Valentinu Bukausku, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku Petru Narkevičiumi, Švietimo ir mokslo ministre Audrone Pitrėniene bei Darbo partijos frakcijos atstovais.

ETUCE vadovas susitikimo dalyvius informavo, kad jis yra gerai susipažinęs su situacija Lietuvos švietime, atkreipė dėmesį, kad Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius jam žadėjo, kad 2015 m. prioritetą skirs švietimui, ieškos būdų, kaip pagerinti švietimo finansavimą. Profesinės sąjungos darbo grupėje atliko rimtą darbą, išvadas pateikė Vyriausybei, buvo priimti sprendimai, tačiau pažadai įgyvendinti sprendimus ir liko pažadais. Pasak M. Romer, Lietuvos švietimo sistemą būtina keisti, nes dabar tai moderni vergijos forma. ETUCE vadovas pažadėjo visokeriopą paramą švietimo profesinėms sąjungoms. Jis taip pat akcentavo, kad profesinių sąjungų priekaištai skiriami ne asmeniškai ministrei, o sistemai. M. Romer išreiškė viltį, kad premjeras pažadus vykdys ir pabrėžė, kad mokytojai nekalti, jog jų yra per daug.

Seimo Pirmininkės pirmasis pavaduotojas V. Gedvilas sakė, kad esamą situaciją puikiai supranta ir stengiasi ją spręsti, atkreipė dėmesį, kad atsakomybės nebijo ir prieš streiką nėra nusistatę.

Švietimo ir mokslo ministrės A. Pitrėnienės nuomone – prieš rinkimus visos partijos švietimą įrašo kaip prioritetą, tačiau po rinkimų visada atranda kitų prioritetinių sričių. Ji pripažino, kad situacija yra apgailėtina ir netoleruotina. Susitikimo dalyviams ministrė pristatė per pusmetį įgyvendintus susitarimus su profesinėmis sąjungomis bei apgailestavo, kad daugelis ministerijos potvarkių savivaldybėms yra tik rekomendacinio pobūdžio.

Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas R.Paliukas taip pat pripažino, kad problemos švietimo sistemoje yra gilios ir vėl siūlė grįžti į derybų ir kompromisų ieškojimo kelią.

LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius susitikimo dalyviams sakė, ministrė yra sistemos įkaitė ir profesinės sąjungos nesiekia nuversti ministrės – jos siekia rezultato. Derybos dėl derybų niekam nėra reikalingos, mokytojams yra svarbiausia matyti perspektyvą.

LŠĮPS pirmininkas Eugenijus Jesinas dar kartą pakartojo, kad švietimo politika turi būti iš pagrindų pakeista, nes dabar švietimo niekas nevertina. Jo teigimu, pinigų yra, tik reikia norų juos rasti, o profesinės sąjungos yra pasiruošusios bendradarbiauti, o ne konfrontuoti.

Susitikimo pabaigoje, padėkojęs profesinėms sąjungoms už pilietišką aktyvumą, Seimo Pirmininkės pirmasis pavaduotojas V. Gedvilas paragino visus dirbti kartu.


 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.