Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Baigtas rengti mokytojo pavyzdinio pareigybės aprašymo projektas (0)

2007 Gruodžio 17d.

PAVYZDINIS MOKYTOJO PAREIGYBĖS  APRAŠYMAS

Gruodžio 17 d. švietimo ir mokslo ministrės sudarytoje darbo grupėje, kurioje be ministerijos darbuotojų dalyvavo profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų atstovai, baigė ruošti Pavyzdinio mokytojų pareigybės aprašymo projektą.

Profsąjungininkai nuo pat pradžių laikėsi principinės nuostatos, kad mokytojas neturi dirbti kitų darbų, išskyrus tuos, kurie tiesiogiai susiję su pasiruošimu pamokoms, jų  vedimu ir mokinių žinių vertinimu. Dėl visų kitų papildomų darbų, kuriuos mokytojas galėtų dirbti, kaip reikalauja LR Darbo kodeksas, pats darbuotojas su darbdaviu tariasi papildomai ir už juos mokama atskirai. Nors ir sunkiai, bet tokią nuostatą pavyko įtvirtintini ruošiamame dokumente.   

Iš ŠMM pateikto projekto kelių dešimčių mokytojo pareigų galutiniame variante liko vos trylika. Tarp jų nebėra pareigos dalyvauti egzaminų vykdymo komisijose, vidaus audito vykdymo, privalomos metodinės veiklos ir kitų darbų, kurie šiandieninėje mokykloje nėra nei tinkamai apmokami, nei reglamentuoti, todėl jų vykdymas kelia nemažą įtampą ir blogina mokytojo darbo sąlygas.

Mokytojo darbo sąlygas gerins naujosios mokytojo teisės : mokytojas turi teisę pats nuspręsti, ar ves papildomo ugdymo užsiėmimus, ar ims auklėti klasę.  Galimybė apsispręsti teikia mokyklos kolektyvui galimybę tartis, ieškoti  naujų darbo formų ir pan.

Parengtasis dokumentas taip pat leis mažinti popierizmo jūrą mokyklose, nes jame numatyti keli konkretūs dokumentai, kurių pildymas lieka mokytojo pareiga.

Nauja yra tai, kad Pavyzdiniame mokytojo pareigybės aprašymo projekte bene pirmą kartą aiškiai pasakyta, kad mokytojas turi teisę dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo renginiuose savo darbo metu, taip pat turėti tinkamai darbo ir mokymo priemonėmis aprūpintą darbo vietą.

Darbo grupė atliko didelį, daug laiko ir audringų diskusijų pareikalavusį darbą.  Dabar lieka tikėtis, jog ŠMM politikai (pirmiausia – ministrė) supras šio dokumento svarbą ir jį patvirtins.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai atstovavo pirmininkės pavaduotojai Rasa Jasmontienė ir Audrius Jurgelevičius. 
Įpusėjus darbo grupės veiklai, nariais įtraukti du A.Bružo pasiūlyti mokytojai  nė viename posėdyje taip ir nepasirodė.

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.