Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Vyksta derybos dėl Mokytojų atestacijos nuostatų pakeitimų (2)

2008 Lapkričio 13d.

Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo atstovai Rūta Osipavičiūtė ir Audrius Jurgelevičius susitiko su Švietimo ir mokslo ministerijos Profesinio ir tęstinio ugdymo departamento direktorium Romualdu Pusvaškiu bei kitais ministerijos specialistais aptarti profesinės sąjungos pasiūlymų dėl Mokytojų atestacijos nuostatų. Daugiausiai problemų profsąjungininkų nuomone šiuo metu kelia visiškai neaiški dabartinės Mokytojų veiklos ir kvalifikacijos tobulinimo anketos(naujai pavadinta savianalizės anketa) vieta atestacijos procese.

Profesinės sąjungos atstovai pakartojo savo principinę nuomonę, kad šios anketos pildymas negali virsti beprasmiu popieriaus gadinimu, o mokytojo veiklą stebintys asmenys negali mokytojo veiklos vertinti pagal tai, kaip jis užpildo šią anketą. Savo teiginius R. Osipavičiūtė bei A. Jurgelevičius grindė tiek teisiniais motyvais, tiek patirtimi, kurią profesinė sąjunga sukaupė konsultuodama mokytojus dėl Mokytojų atestacijos taikymo.

Profesinės sąjungos ir ministerijos nuomonė sutapo dėl to, kad esamas mokytojų veiklos ir kvalifikacijos tobulinimo anketos pildymo variantas yra netinkamas ir jį reikia iš esmės tobulinti, visų pirma aiškiai apsisprendžiant ir įrašant į Mokytojų atestacijos nuostatus kokie yra šios anketos pildymo tikslai ir paskirtis. Tada nebebus tokių plačių galimybių vadovams tai interpretuoti savaip.

Primename, kad Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimas ruošia mokytojų atestacijos konsultantus, kurie padėtų mokytojams – profesinės sąjungos nariams atestuotis ar apginti savo teises atestacijos procese bei organizuoja seminarus apie šių nuostatų taikymą.

Aukštaitijos susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2008-11-19 11:19:06 | Audrius

O kaip panaikinti dabar esamą atlygimų skirtumą?

2008-11-18 22:42:14 | mokytojas

Atestaciją reikia panaikinti. Atlyginimo didžioji dalis turi priklausyti nuo stažo.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.