Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Kitais metais planuojamas Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos ir Karaliaučiaus srities mokytojų susitikimas (4)

2008 Lapkričio 11d.

Lapkričio 6-7 dienomis Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo atstovai: referentė tarptautiniais klausimais Tatjana Babrauskienė ir mokymų vadovas Romas Turonis dalyvavo Karaliaučiuje (Kaliningrade) vykusiame Europos regiono profesinių sąjungų tarpregioninės tarybos „Nemunas“ susitikime. ES Komisija skatina tokį kaimyninį bendradarbiavimą, nes tai stiprina demokratiją ir Europos sąjungos vidaus saugumą. 

Tarptautinis profesinių sąjungų bendradarbiavimas vyksta jau ketverius metus. Jame dalyvauja Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos ir Karaliaučiaus srities profesinės sąjungos. Dalyvius vienija Nemunas, kuris teka per jų šalis arba žymi jų sienas. Veiklą finansuoja Vokietijos Fridricho Eberto fondas, Tarptautinė profesinių sąjungų konfederacija (ITUC) bei šalys dalyvės.
Tarptautinės veiklos tikslas - stiprinti kaimyninių šalių profesinių sąjungų solidarumą ir bendradarbiavimą ir skatinti keitimąsi gerąja patirtimi bei idėjomis. Renginiai vyksta vis kitoje šalyje. Šį kartą kaimyninių šalių profesinių sąjungų atstovai susirinko Karaliaučiuje.

Susitikimo tikslas buvo galutinai aptarti profesinių sąjungų bendradarbiavimo principus pagal kuriuos veiks Euroregiono „Nemunas“ Taryba, paruošti Tarybos įstatų ir reglamento projektus, kurie bus patvirtinti bendroje konferencijoje. Ją nutarta sukviesti balandžio mėnesį Lenkijoje. Pasitarime taip pat buvo patvirtintas Euroregiono „Nemunas“ veiklos planas ateinantiems - 2009 metams.

Šį kartą renginyje aktyviai dalyvavo ir mokytojų atstovai. Diskusijose paaiškėjo, kad mokytojams rūpi daug dalykų, kuriuos jie turėtų aptarti: Karaliaučiuje įvesta nauja mokytojų darbo apmokėjimo sistema; Lietuvoje tokią ruošiamasi įvesti; kolegos lenkai stebėjosi lietuvių išsiderėta Ilgalaike pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programa, norėjo daugiau apie ją sužinoti bei žadėjo organizacinę ir moralinę pagalbą, jei naujoji valdžia bandytų šią programą karpyti; baltarusiai guodėsi, kad jų mokyklose dar senoji hierarchinė tvarka ir būtinai reikalinga demokratizuoti švietimo sistemą. Buvo nutarta 2009 metais organizuoti specialų seminarą kaimyninių šalių mokytojams.

Fridricho Eberto fondo atstovas Centrinei ir Rytų Europai Klemensas Rodė pasidžiaugė, kad Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimas atnaujina tarptautinius ryšius, nes LŠDPS narystė Švietimo Internacionale (EI) dėl buvusio vadovo finansinių aferų buvo sustabdyta. Būtent K. Rodė pasiūlė organizuoti mokytojų susitikimą 2009 metais, nes šis sektorius yra geriausiai organizuotas ir gali tapti geru pavyzdžių kitiems.

Aukštaitijos susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2008-11-12 08:41:53 | :-)

Kartais kišenvagiai naudojasi „širma“ -lietpalčiu, laikraščiu, žurnalu ar kokiu daiktu nuo pašalinių akių pridengia vagystės operaciją, kai ranka slysteli į ... Taip ir Bružas su savo "planiniais streikais"

2008-11-11 19:28:56 | Petras

Kolegos, siūlau nesivelti į tarptautinius reikalus. Bružas sakė, kad profsąjungai iš buvimo tarptautinėje organizacijoje nėra jokios naudos, tik vieni nuostoliai, nes reikia mokėti didelį nario mokestį ir dar eurais. Geriau tuos pinigus panaudokime streikų fondų stiprinimui, nes greitai teks vėl kovoti dėl savo teisių. Osipavičiūtės ir Jurgelevičiaus klika jau sudarė slaptą sandėrį su Steponavičium ir vėl ruošia mokytojų interesų išdavystę. Sekite informaciją.

2008-11-11 15:18:08 | taigi

Aciu uz informacija... bet pasaulis toks maaazas. Taigi viska zinome. Labai gerai pristate - paaiskino visiems, kad del Bruzo neskaidrios veiklos subirejo profsajunga ir sumazejo naryste visose organizacijose. Pagarba moterims, kurios bent jau tarptaut. organizacijoms nemeluoja. O Rusijoje, Lenkijoje ir Baltarusijoje irgi gyvena ZMONES – turi dvi kojas, dvi rankas, dvi ausis ir dvi akis. Taip pat viena galva, viena nosi ir t.t. Nereikia kitu tautu zeminti. Be to ASDPS vysto ir kita projekta – su Suomija, Vokietija, Graikija, Italija ir Prancuzija. Gal jau pradekite kolegos ir jus dirbti?

2008-11-11 15:03:07 | Užstojo

kiek girdėjau Voloskevičienė ir Šileikienė pristatė situaciją apie LŠDPS tarptautinėse organizacijose, o šių moterų profsąjungos aiškiai Bružo pusėje. Dabar kiek aiškiau kodėl atstovavimas tik Baltarusija, Kaliningradas ir dar kažkas

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.