Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Trejus metus vykusi kova su nekompetentinga direktore baigėsi profsąjungos pergale (1)

2009 Vasario 26d.

Panevėžio 9-osios vidurinės mokyklos direktorė Ona Bielinskienė galop ryžosi pasitraukti iš vadovės posto. Jos laukia užtarnautas poilsis. Pedagogė dievagojasi atsistatydinimo pareiškimą parašiusi niekieno neverčiama. Esą prašymą išeiti iš darbo ji parašė sulaukusi pensinio amžiaus, todėl jis nesusijęs nei su skandalais mokykloje, nei su paskutiniu Savivaldybės kontrolierių atliktu finansiniu mokymo įstaigos patikrinimu.

„Sausio 6 dieną sulaukiau pensinio amžiaus ir ryžausi išeiti į užtarnautą poilsį. Reikia rūpintis sveikata. Be to, visų pinigų neuždirbsiu ir reikia sužinoti, ar pavyks išgyventi iš pensijos. Dabar į darbą neinu, nes turiu neišnaudotų atostogų. Beje, jeigu Taryba patvirtins darbo sutarties nutraukimą, galbūt politikai man dar leis vesti kelias pamokėles. Mokykloje dėstau biologiją“, – atsakydama į ‚Panevėžio balso“ korespondentės klausimus pasakojo skandalais išgarsėjusi vadovė.

Tačiau mokyklos profesinės sąjungos pirmininkė Alma Jacevičienė ironiškai komentuoja tokius jau buvusios direktorės žodžius: „jei nebūtų pati parašiusi prašymo, miesto taryba jau buvo nusprendusi atleisti direktorę už darbo drausmės ir kitus pažeidimus“. Paskutinis pažeidimų lašas buvo kai autokratiniu valdymu pagarsėjusi direktorė savo atostogų metu pasirašinėjo įvairius raštus.

Profsąjungos inicijuotų tikrintojų minėtoje mokykloje nestigo. Per pastaruosius metus patikrinimus O.Bielinskienės vadovaujamoje įstaigoje atliko Švietimo ir mokslo ministerijos, Apskrities viršininko administracijos ir Savivaldybės bendros komisijos. Be to, ministerija kreipėsi į Panevėžio apylinkės prokuratūrą dėl galimo brandos atestatų klastojimo. 
Komisijos, atlikusios ne vieną patikrinimą 9-ojoje vidurinėje mokykloje, ne kartą siūlė mokyklos steigėjai – miesto Savivaldybei – spręsti klausimą dėl O.Bielinskienės atleidimo iš darbo. Tačiau į pastaruosius siūlymus atsižvelgta nebuvo.

Pedagogei buvo pasiūlyta skirti nuobaudą – pastabą, ji galiojo vienus – 2006 – metus. Panevėžyje netgi pasklido kalbos, kad direktorė turi tvirtą užnugarį. To neneigė ir pati direktorė. Ji gyrėsi, kad kol miesto mero poste bus Vitas Matuzas, esą tol ji vadovaus mokyklai.

Tačiau profesinė sąjunga neišsigando „užnugario“ – juk politikai dažnai keičiasi ir pasiekė savo. Savivaldybės Personalo skyriaus vedėja Inga Kučienė „Panevėžio balsui“ sakė, kad O.Bielinskienė prašymą atleisti iš pareigų parašė vasario 17 dieną. „Tarybos kolegija priėmė sprendimą nutraukti su ja darbo sutartį. Vasario 25 dienos Tarybos posėdyje politikai turėtų patvirtinti jos atsistatydinimą iš pareigų. Paskutinė darbo diena jau žinoma – kovo 4-oji.“

Tiesa, direktorė bandė kabintis šiaudo, jos „užnugaris“ miesto Švietimo komitete inicijavo direktorės veiklos ir jos pavadavimo klausimo svarstymą. Direktorė bandė įtikinti politikus, kad pavaduoti ją turi jos statytinė. Tačiau posėdyje dalyvavusios miesto profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Nijolė Staišiūnienė ir mokyklos profsąjungos pirmininkė Alma Jacevičienė įrodė, kad pavaduotoja nėra kompetentinga. Direktorei išėjus į užtarnautą poilsį, švietimo įstaigai laikinai vadovaus pavaduotoja Valė Kavaliauskienė. Paskui bus skelbiamas konkursas 9-osios vidurinės mokyklos direktoriaus vietai užimti.

Nuotraukoje Panevėžio susivienijimo pirmininkė Nijolė Staišiūnienė.


Panevėžio susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2009-02-27 18:03:51 | vilnius

Taip ir turėjo baigtis, nes Panevežio susivienijimas moka dirbti ir nuosekliai siekia užsibrėžto tikslo. Kantrybės ir gerų darbų!

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.