Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Gausi ir aktyvi profesinė sąjunga – pilnesnė švietimo darbuotojo piniginė (0)

2009 Vasario 24d.

Kaune posėdžiavusi Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo (AŠDPS) koordinavimo taryba aptarė miestų ir rajonų savivaldybių taupymo priemones, bei kaip jos gali paveikti mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų situaciją. Kadangi posėdis vyko Kaune, papasakoti, kaip sunkmečio metu švietime taupo kauniečių savivalda buvo pakviesti miesto administracijos atstovai. Dėl ligos negalėjo dalyvauti savivaldybės Kultūros ir švietimo departamento direktorius E. Balasevičius, tačiau jį pakeitė Finansų departamento direktorė N. Gribienė ir švietimo skyriaus vedėjas A. Bagdonas.

Svečiai profsąjungų lyderiams išsamiai papasakojo apie Kauno miesto finansinę situaciją, kiek lėšų skiriama švietimui, kokia padėtis su moksleivio krepšeliu, dėl ko kyla įtampa. N. Gribienė tarybos narius užtikrino, kad kauniečiai neturi planų karpyti švietimui skirtas lėšas, visi pinigai skirti atlyginimams, priedams suplanuoti ir pasieks mokyklas. Vykdant Ilgalaikę atlyginimų kėlimo programą, mokytojų atlyginimų pakėlimas 10 proc. nebus sumažintas kitomis priemonėmis: mažinant krūvius, neskiriant papildomo ugdymo valandų, mažinant vadovavimo klasei valandas ir priedus. Tokios praktikos savivaldybė netaikys, nebent tai gali atisitikti kurioje nors konkrečioje mokykloje.

A. Bagdonas informavo profsąjungininkus, kad, nepaisant sunkmečio, Kaune ir šiais metais bus vykdoma Švietimo ir ugdymo programa. Lėšos kiek sumažėjo, tačiau liko 0,5 milijono litų. Todėl, kiek pataupius, lėšų užteks olimpiadoms, kultūros renginiams organizuoti, pagerbti mokytojus ir moksleivius. Skyriaus vedėjas kalbėjo, jog Kauno mokykloms suteikta daug savarankiškumo, pvz., nustatyti priedus, valandų skaičių už vadovavimą klasei, spręsti kitus finansinius klausimus. Mokykloms palikta ir bibliotekininkų atlyginimų didinimo problema, nors moksleivio krepšelyje lėšos tam yra numatytos.

Išklausius svečių, miestų ir rajonų susivienijimų primininkai analizavo savo savivaldybių taupymo priemones. Dalyje savivaldybių: Vilniuje, Rokiškyje, Joniškyje, Šalčininkuose taupyti mokytojų ir mokinių sąskaita planų net nebuvo. Užteko paklausimų ir susitikimų su vietinės valdžios atstovais. Kitose savivaldybėse teko už atlyginimus pakovoti. Trakuose, Elektrėnuose, Šiauliuose, Panevėžyje, Prienuose vietos politikai ir valdininkai buvo įtikinėjami, kad švietimas nėra ta sritis, kurioje reikėtų drastiškai taupyti. Jei ne profesinės sąjungos aktyvus veikimas, mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų piniginės būtų patuštėjusios.

Nuotraukoje Švietimo skyriaus vedėjas A. Bagdonas.


AŠDPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.