Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Visagino valdžiai įteikta peticija prieš mokyklų sujungimą (1)

2009 Vasario 23d.

Visagino rajono savivaldybės tarybai pirmadienį įteikta peticija prieš mokyklų tinklo optimizavimą. Peticiją pasirašė daugiau nei 3000 gyventojų.

Visagino valdžia sausio pabaigoje pritarė siūlymui šešias miesto mokyklas sujungti į dvi. Nutarta 4 rusiškas mokyklas (Atgimimo gimnaziją, Gerosios vilties, Sedulinos, Draugystės vidurines mokyklas) reorganizuoti į vieną – Atgimimo gimnaziją, o 2 lietuviškas (Verdenės ir Žiburio vidurines mokyklas) – į vieną Verdenės gimnaziją.

„Dalis žmonių, dėl ko pasirašo, nežino. Man apskritai nesuprantama pozicija tos pačios profsąjungos. (...) Reikės tik pervesti 19 vaikų iš vieno į kitą pastatą, visi lieka, visi dirba, aš nieko nesuprantu. Manau, kad čia yra principas kažkoks kažkieno, ir apie vaikus niekas nemąsto“, – BNS pirmadienį sakė Visagino meras Vytautas Račkauskas.

Reformos priešininkai teigia, kad po reorganizacijos apie 100 mokyklų darbuotojų liktų gatvėje, mieste suprastėtų švietimo kokybė.

Mero tvirtinimu, ketinama atsisakyti tik kai kurių direktorių ir jų pavaduotojų, o mokytojų esą nesumažės.

Anot Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo (AŠDPS), sprendimas dėl mokyklų tinklo pertvarkos priimtas ignoravus mokytojų, tėvų, mokinių nuomonę.

Nuo vasario 5 dienos Visagino švietimo darbuotojų profesinė sąjunga organizavo protesto akcijas, vasario 13 dieną prie miesto savivaldybės buvo surengtas mitingas.

Pasak V.Račkausko, nuo rugsėjo mokiniai mokysis tuose pačiuose pastatuose, tik mokyklų statusas pasikeis. „Mes tedarome administravimo pakeitimą mokyklose, ir viskas“, – sakė jis.

Meras pabrėžė, kad Visagine iš 4 rusiškų mokyklų, tik viena akredituota, o nuo 2012 metų rugsėjo 1–osios vidurinį išsilavinimą galės suteikti tik akredituotą programą turinti mokykla.

Praėjusią savaitę Visagino savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, savivaldos, jaunimo, teisės ir etikos komitetas neparėmė mokyklų reorganizavimo projekto.

Vasario 26–ąją Visagino savivaldybės taryba turi priimti sprendimą dėl mokyklų tinklo reorganizavimo plano.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius anksčiau yra pareiškęs raginimą miesto merui neskubėti vykdyti mokyklų tinklo pertvarkos.
Statistikos departamento duomenimis, 2008 m. Visagine gyveno per 28 tūkst. gyventojų.

Visagino naujienos: http://news.tts.lt/Visagine/?more=4114

BNS
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2009-02-23 22:17:00 | joooo

Panasu, kad meras nesusigaudo juodai... O gal uztenka vienos mokyklos? Jo vaikams?

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.