Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Rokiškio rajono savivaldybė netaupys mokytojų ir mokinių sąskaita (1)

2009 Vasario 23d.

Praėjusį šeštadienį Rokiškio švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovai susitiko su rajono savivaldybės vadovais. Susitikime, kuriame dalyvavo savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Rekerta, finansų skyriaus vedėja Reda Dūdienė, kiti švietimo skyriaus specialistai, aptarti aktualūs rajono švietimo klausimai. Profsąjungų atstovus domino šių metų biudžeto lėšų apimtys skirtos švietimui, mokinio krepšelio lėšų paskirstymas. R. Dūdienė patikino, kad mokyklų darbuotojų atlyginimų fondas nemažėja, o didėja, atsižvelgiant į vyriausybės priimtus nutarimus, be to ir toliau išliks mokytojų pavėžėjimo į darbą apmokėjimas.

Sutarta, kad iki rugsėjo 1 d. nebus perskirstomos mokinio krepšelio lėšos skirtos papildomam ugdymui, priklausomai nuo darbo apimčių bus didinami mokyklų bibliotekininkų atlyginimai (buvo pasirodžiusi informacija, kad jie mažės).
Savivaldybė neatsisako skirti mokyklų vadovams priedus, dėl kurių nesiliauja tam tikras ažiotažas. Mokytojų atlyginimai kol kas nevėluoja, nežiūrint į tai, kad valstybės finansinė situacija bloga.

Nemažai dėmesio buvo skirta uždaromoms mokykloms ir čia dirbantiems mokytojams. Su rimtomis darbo problemomis uždarius Čedasų, Žiobiškio ir Lukštų pagrindines mokyklas susidurs 21 mokytojas. Šiuo metu, kai neaiški miesto mokyklų tinklo perspektyva, jų įdarbinimas iš tikrųjų sudėtingas . G. Rekerta patikino, kad bus ieškoma būdų ir galimybių šį neigiamą procesą kaip galima labiau sušvelninti steigiant mokytojų padėjėjų etatus ir kt.

Profsąjunga savo ruoštu stengsis, kad nenukentėtų mokytojų interesai uždarant mokyklas ir būtų išsaugotos visos socialinės garantijos. Suprantama, kad čia didžiausia problema mažėjantis mokinių skaičius.  

Nuotraukoje: susivienijimo pirmininkas Erikas Gaigalas.


 

Rokiškio susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2009-02-24 12:41:47 | mokytojas

Ką čia bekalbėt. Nuo kitų metų ir Rokiškyje sunaikins vidurines (5-12kl.), nes niekam nebereikia normalių mokyklų, švietimo pataisos užregistruoti, kad būtų leidžiamos ilgosios gimnazijos niekas neduoda, o rezultate, kas bus, įdedu komentarą žinančių: Esmė ta, kad mokyklos (kurios tapo gimnazijomis), bijo pasakyti, kad tai jau nebe tos gerosios vidurinės, kur nereikėjo trečdaliui devintokų rašyti neigiamus pažymius, užtikrindavo vaikams saugumą. Sukandę dantis, bet kenčia. Kai atvyksta valdžia, meluoja, kad viskas gerai (dar iš darbo išmes), o kenčia tai mūsų vaikai. Pagrindinės, dėl saugumo padėtis geresnė, bet triukšmas, mokytojų nenoras persidirbti (ypač daugiau dirbti su negabiais-vistiek jie nueis į gimnazijas, tegul ten prakaituoja)- tai visa šios reformos esmė. Visi tai žino, bet niekas ministerijos klerkams garsiai nepasako. Paprasčiausia bijo. Garbė paskutinėms mokykloms, kurios dar šiai dienai turi 5-12 klases. Bet ir jos tuoj žus. Amen

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.