Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys: galime mokėti teismams, bet mokytojams nemokėsime (2)

2009 Spalio 1d.

Antradienį, rugsėjo 29 d. Marijampolės švietimo darbuotojų profesinių sąjungų pirmininko Egidijaus Milešino vedama delegacija susitiko su savivaldybės meru Vidmantu Braziu. Pagrindinės pokalbio temos – pedagogų darbo užmokesčio skaičiavimas už rugsėjo mėnesį ir savivaldybės švietimo įstaigose planuojama taupymo programa. Pirmuoju klausimu meras pareiškė, kad jam LR Vyriausybės nutarimas, kuriuo BMA mažinamas nuo rugsėjo 1 d., visiškai priimtinas, o Darbo kodeksas, kuris reikalauja prieš mėnesį įspėti darbuotojus apie būsimą atlyginimų mažinimą, nėra svarbus. Visi profsąjungininkų argumentai apie teisės aktų viršenybę, apie savivaldybės vadovų prievolę užtikrinti, kad biudžetinių įstaigų vadovai negali pažeidinėti teisės aktų, atsimušdavo į mero užsispyrimo sieną. Dar keisčiau pasidarė, kai ta pačia gaida merui ėmė antrinti savivaldybės administracijos Teisės departamento direktorė Violeta Švetkauskienė. Tokią savo poziciją savivaldybės atstovai grindė tuo, kad jie negali išskirti pedagogų, atkakliai reikalaujančių teisės aktų laikymosi, tuo tarpu kai Marijampolės kultūros ir sveikatos apsaugos darbuotojai, neva, „supranta situaciją ir nereikalauja nerealių dalykų.“ Reikalaujantys teisės aktų laikymosi mokytojų atstovai turėjo išklausyti ir ilgų mero samprotavimų apie nevykusius šalies Vyriausybės sprendimus ir juos priėmusius ministrus. Ypač daug neigiamų žodžių sulaukė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, primygtinai raginantis savivaldybių vadovus nepažeidinėti Darbo kodekso ir besirūpinantis papildomomis dotacijas savivaldybių biudžetams tuo atveju, jei mokytojams atlyginimai bus mažinami laikantis įstatymų. Beje, paklaustas ar toleruodamas teisinį nihilizmą Marijampolės savivaldybėje, meras nėra panašus į kritikuojamus politikus, ponas V. Brazys kategoriškai paprieštaravo. Slogų įspūdį pokalbio pabaigoje paliko mero samprotavimai apie švietimo įstaigų vadovus, kuriuos savivaldybės administracijos oficialiai suformuluota pozicija dėl Darbo kodekso reikalavimų nesilaikymo, vers tiesiogiai pažeidinėti įstatymus skaičiuojant pedagogams atlyginimus už rugsėjo mėnesį. Profsąjungininkai įspėjo merą, kad mokytojai gali masiškai kreiptis į teismus dėl jų teisių pažeidimo. Nustebino mero atsakymas: jei jau teismai nuspręs, kad įstatymai buvo pažeisti, tada ir bus mokama, tiesa, kartu prisidės ir nemažos bylinėjimosi išlaidos. Štai toks suvalkietiškas Marijampolės mero Vidmanto Brazio taupumas, kai geriau mokėti du kartus!

Daugiau nei valandą bergždžiai savo teisybę savivaldybės merui, prie kurio jau įpusėjus pokalbiui prisijungė mero pavaduotojas Gintautas Stankevičius, savivaldybės tarybos švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Sigitas Valančius ir savivaldybės administracijos Finansų ir biudžeto departamento direktorė Gražina Rainienė, švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovai diskusiją baigė priminimu, kad kiekvienoje įstaigoje planuojant taupymo priemones bus griežtai siekiama konsultacijų su darbuotojų atstovais.

Susitikimas Marijampolėje verčia daryti labai pesimistinę išvadą – kol vietos valdžios žmonės taip pasirinktinai taikys įstatymus, dar negreitai galėsime kalbėti apie pasitikėjimą savivaldybėmis.

Marijampolės susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2009-10-03 17:58:08 | d.p.

Šiandien vietiniame Marijampolės laikraštyje meras "nuoširdžiai" sveikina mokytojus profesinės šventės proga... Kaip miela... Ypač po rugsėjo 29 d. pokalbio su švietimiečiais... Ponas mere, gal kažką supainiojote, kalbėdamas apie "prasmingą ir svarbų mokytojo darbą". Negražu veidmainiauti. Juk taip nemanote...

2009-10-02 08:46:15 | Saulius

Cha, cha. Šitą merą taip ir vadina - runkeliu. Jis su Ramonu kelius blokavo

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.