Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Šiaulių profesinių sąjungų susivienijimo informacija (2)

2009 Rugsėjo 28d.

Situaciją darbo rinkoje, darbo vietų išsaugojimo ir steigimo galimybes bei perspektyvas kiekvieną mėnesį aptaria Šiaulių miesto Trišalė Taryba. Rugpjūčio 26 ir rugsėjo 21 d.d. pasitarimuose Trišalės tarybos nariai ne tik išklausė Šiaulių Darbo biržos informaciją apie padėtį, bet ir sprendė, kaip konsoliduoti visų socialinių partnerių turimas galimybes darbo rinkos sunkmečiu.   Kokių priemonių galėtų imtis savivaldybė, darbdaviai ir dirbantieji, siekdami išsaugoti darbo vietas, padėdami išsilaikyti verslams, pramonei, skatindami  žmonių iniciatyvumą, naujų darbo vietų kūrimą ir pan.?

Trišalė taryba išklausė išsamią informaciją apie visų miesto savivaldybės vykdomų investicinių projektų įgyvendinimo galimybes ir domėjosi, kokiu keliu savivaldybės administracija ieško būdų pritraukti kuo daugiau ES fondų lėšų, kaip vyksta idėjų projektų teikimui rinkimas ir aptarimas, kokiu būdu šiame procese dalyvauja visi suinteresuoti socialiniai partneriai. Nutarta dirbantiesiems aktualius projektus labiau viešinti, derinti su įstaigų vadovais ir dirbančiaisiais : spalio 7 d. savivaldybės administracija įsipareigojo biudžetinių švietimo įstaigų vadovams ir buhalteriams pristatyti projektą „Finansų valdymo bei apskaitos...sistemos diegimas Šiaulių mieste“ ir paaiškinti, kaip numatoma vykdyti šį projektą, nenaikinant švietimo įstaigų savarankiškumo ir esamų darbo vietų.

Panašūs renginiai numatomi ir ateityje.

Trišalės Taryba nuolat stebi situaciją  miesto biudžeto taupymo politikoje. Profsąjungų tikslas šioje srityje – siekti, kad savivaldybės biudžeto skylės nebūtų „lopomos“ mažiausiai apmokamų dirbančiųjų sąskaita, kad solidarumas taupant valstybės lėšas prasidėtų nuo valdžios atstovų, geriausiai apmokamų darbuotojų ar neefektyvių valdymo funkcijų ir etatų naikinimo.

Rugsėjo mėn. Šiauliuose grupė socialinės apsaugos srities darbuotojų  inicijavo socialinių paslaugų darbuotojų profesinės sąjungos steigimą. Vyksta pirmieji organizaciniai steigimosi darbai. Kol kas šios srities darbuotojai telkiami Šiaulių mieste, įregistravus organizaciją profsąjunginę veiklą numatoma plėsti visame Šiaulių regione.  Apie naujos šakos organizacijų steigimą informuosime plačiau artimiausiu metu.

ŠPSS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-11-22 12:49:21 | Railda

sveiki, ko ne prie ežero? ok, ir aš įsiterpsiu. Jonai, dabar nesikeičia nieaks, berods iki 2016 toji sutartis tebegalioja. Nors, manau, tai, kas nepavyko dabar, galiausiai bus pasiekta kitais metais, jau po rinkimų, su kita kadencija, tik kainuos brangiau nes nuplauks viena ES pinigų porcija kalbant apskritai, tai mums tikrai turėtų rūpėti ne drakonų kovos, bet galimybė pasirinkti. todėl, mano galva, miesto šilumos ūkis turi priklausyti miestui. čia negali būti daromas biznis, kaip pvz, iš crocs`ų, kurių, jei nenoriu, galiu ir nepirkti

2009-09-30 21:34:44 | rudolfas

sdf

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.