Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Profsąjungos: algų mažinimas pažeidžia įstatymą (1)

2009 Rugsėjo 25d.

Kauno švietimo bei finansų darbuotojų profsąjungos sukilo prieš miesto valdžią dėl mokytojų algų mažinimo jau nuo rugsėjo.

Nors švietimo ministras mokytojų algas rekomendavo mažinti tik nuo spalio, savivaldybė bazinį mėnesinį atlygį (BMA) nuo rugsėjo 1 d. sumažino nuo 128 iki 122 Lt.

Dėl to Kauno švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo bei Apskaitos ir finansų darbuotojų profesinės sąjungos vadovai raštu kreipėsi į Kauno miesto trišalę tarybą. Pastaroji posėdžiavo penktadienį, bet jokių sprendimų ar nutarimų šiuo klausimu nepriėmė.

Pasak Kauno švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkės Aušros Papirtienės, Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus specialistai ragina švietimo įstaigų apskaitos darbuotojus apskaičiuoti sumažintą atlyginimą jau nuo rugsėjo 1-osios, nors kitose savivaldybėse tai daroma nuo spalio 1-osios.

„Į klausimą, ką reikės daryti, jei švietimo įstaigų darbuotojai kreipsis į teismą ir prisiteis neišmokėtą atlyginimų dalį, atsakoma, jog tada bus galima išmokėti nepriemoką. Tokiu būdu Kauno savivaldybei pavaldžių švietimo įstaigų vadovai ir apskaitos darbuotojai yra sąmoningai verčiami pažeisti Lietuvos įstatymus“, – Trišalės tarybos posėdyje sakė A. Papirtienė.

Jai pritariančio kitos profesinės organizacijos vadovo Gintaro Čižiko teigimu, atrodo, kad sunkmetis – geriausias laikotarpis nevykdyti įstatymų.

„Bijomasi pažeisti Vyriausybės nutarimą, o Darbo kodeksą – ne. Jei vyks teismai, teks, visas baimes atmetus, sumokėti, kas žmonėms priklauso. Tai kam dabar sudaroma tokia situacija? Kad žmonės piktintųsi ir eitų protestuoti į gatves, gindami savo teisėtus reikalavimus?“ – retoriškai klausė jis.

Pramonininkų (darbdavių) atstovas Kauno miesto trišalėje taryboje Jonas Guzavičius priminė, jog panašios problemos nagrinėtos ir Nacionalinėje trišalėje taryboje. Tada prieita prie išvadų, jog klausimą dėl atlyginimų sumažinimo sprendžia įmonių vadovai drauge su savo darbuotojais.

„Profsąjungos galėtų kreiptis į Finansų ministeriją, kad ši per Švietimo ir mokslo ministeriją paaiškintų, kaip šiuo atveju turėtų elgtis darbdavys“, – siūlė J. Guzavičius.

Kauno miesto savivaldybės administracijos departamento vadovo Edmundo Balasevičiaus teigimu, nors švietimo ministras rekomendavo mažinti mokytojų algas tik nuo spalio, mokslo metų pradžioje nuo švietimo pinigai „jau nuimti“, ir niekas nenurodo, kur jų paimti.

„Jei įstaigų vadovai rizikuos sumokėti nesumažintas algas nuo rugsėjo, kai biudžetai mažėja, kaip paskui reikės padengti nuostolius? Išskaičiuojant iš vėlesnių atlyginimų? Ir toks variantas nebus mokytojams geras“, – įsitikinęs Kauno valdininkas.

ELTA ir LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2009-10-08 21:16:09 | Mokytoja

"Sumažino nuo 128 iki 122 Lt"-nesuprantu apie ka cia kalbama?Algos sumazejo 500-550 litu !

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.