Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Ar visi pedagogai vasarą atostogaus ilgiau? (0)

2018 Birželio 26d.

Iki įsigaliojant naujam Darbo kodeksui visi pedagoginiai darbuotojai, nepriklausomai nuo kokioje įstaigoje jie dirbo, dėl didesnės protinės, emocinės įtampos darbo vietoje, turėjo teisę gauti pailgintas atostogas. Nuo praėjusių metų liepos 1 d. įsigaliojus naujam Darbo kodeksui, pasikeitė ir pailgintas atostogas reglamentavęs Vyriausybės nutarimas. Pagal naująjį Vyriausybės nutarimą, pailgintos atostogos priklauso visų mokyklų grupių ir tipų pedagoginiams darbuotojams, tačiau iš jo dėl Švietimo ir mokslo ministerijos specialistų, ruošusių minėto nutarimo projektą, „iškrito“ dalies švietimo teikėjų, išskyrus sutrikusio vystymosi kūdikių namų ir vaikų globos įstaigų, bei visų švietimo pagalbos įstaigų, išskyrus psichologinių, pedagoginių psichologinių tarnybų, pedagoginiai darbuotojai, kuriems priklausys minimalios 20 darbo dienų kasmetinės atostogos. 

Šią problemą Lietuvos švietimo profesinė sąjunga pastebėjo tik vos tik įsigaliojus Darbo kodeksui. Identifikavus problemą, buvo surašytas kreipimasis į Švietimo ir mokslo ministeriją bei Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją prašant paaiškinti susidariusią situaciją. Abi ministerijos pateikė aiškų atsakymą, kuris patvirtino problemos egzistavimą. Ministerijų atsakymuose aiškiai pabrėžta – jei įstaiga neatitinka Švietimo įstatymu apibrėžtos „mokyklos“ sąvokos, tokios įstaigos pedagoginiams darbuotojams pailgintos atostogos nepriklauso. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija „maloniai“ pasiūlė dėl šių pedagogų pailgintų atostogų tartis darbo ar kolektyvinėse sutartyse. Taigi, pedagogų kvalifikacijos tobulinimo įstaigų, specialiosios pedagogikos ir psichologijos centrų bei pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centrų darbuotojai šią vasarą gali atostogauti trumpiau nei įprasta.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga kreipėsi į Seimo narę Aušrą Papirtienę, prašydama padėti spręsti iškilusią problemą. Švietimo ministerija, atsakydama į Seimo narės paklausimą nurodė, kad problema yra žinoma ir jau kreiptasi į Lietuvos Respublikos Trišalę tarybą su pasiūlymu keisti Vyriausybės nutarimą, grąžinant į jį visus pedagoginius darbuotojus neišskiriant tų, kurie dirba ne švietimo įstaigose, tačiau atlieka pedagogo funkciją.

LR Trišalė taryba šį klausimą svarstė 2017 m. gruodžio 12 d. posėdyje, kuriame pedagogų interesams atstovavo Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius. Po ilgų diskusijų, Trišalės tarybos nariai sutarė, kad pailgintos atostogos turi priklausyti visiems pedagoginiams darbuotojams. Šis sutarimus buvo užfiksuotas oficialiame protokole. Deja, tai buvo paskutinis Švietimo ir mokslo ministerijos žingsnis, siekiant ištaisyti savo klaidą. Ir šiandien, įsibėgėjant vasarai, vis dar nėra žinoma kaip bus sprendžiama dalies pedagogų atostogų problema.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos informacija

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.