Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo ir mokslo ministrui viešųjų ryšių žaidimai priimtinesni už realias derybas? (0)

2012 Vasario 22d.

Vasario 21 dieną daugiau nei 300 mokyklų įvyko įspėjamasis dviejų valandų streikas. Daugelyje mokyklų pirmos dvi pamokos antradienį buvo neįprastos – vyresni mokiniai rinkosi į klases, tačiau ten nevyko pamokos. Vietoj pamokų kalbėta apie pilietiškumą. Mažesni mokiniai aktų salėse žiūrėjo filmus arba sporto salėse sportavo. Tuo metu mokytojų kambariuose vyko pokalbiai apie protesto akcijos reikalavimus, švietimo ir mokslo ministerijos arogantišką požiūrį į mokytojus bei apie Prezidentės Dalios Grybauskaitės poziciją.

Mokytojus ypač papiktino streiko išvakarėse prezidentės Dalios Grybauskaitės išsakyta mintis, kad darbinius santykius reikia spręsti „dialogo forma, o ne gatvėje“. Vilniaus S.Stanevičiaus mokyklos pedagogės tvirtino net nesvarsčiusios galimų akcijų gatvėse pamokų metu. Esą tai tebuvo laikinas darbo nutraukimas darbo vietoje, kai visi mokytojai sėdi savo darbo vietose ir kalbasi su mokiniais kokia nors tema.

Mokytojai išsakė nepasitenkinimą Švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus elgsena. Nuolatinis kalbėjimas, kad vaikų mažėja, bet nieko nedarymas, sakymas, kad mokytojai gerai uždirba ir nėra jiems ko protestuoti, kad vyksta dialogas ir kad mokytojų balsas girdimas, mokytojams jau nusibodo. „Kodėl ministras mūsų, mokytojų, taip nemyli?“,- retoriškai klausė Kėdainių „Aušros“ pagrindinės mokyklos mokytojai.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos vadovai vylėsi, kad ministerija vieną kartą liausis žaidusi viešųjų ryšių žaidimus. „Vietoj to, kad Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pradėtų realias derybas, jis toliau žaidžia viešųjų ryšių žaidimus: neva vyksta darbas grupėse, neva visos švietimo problemos aptariamos, neva profesinių sąjungų reikalavimų mokytojai nepalaiko ar neva protesto akcijos rengiamos dėl politinių motyvų,“ – kalbėjo Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius.

Vis tik konstruktyviam dialogui vilčių lieka. „Aš manau, kad bus pokyčių į gerąją pusę, bet jei ir toliau ministerija laikysis savo kietakaktiškos pozicijos, pradėsime kalbėti apie neterminuoto streiko organizavimą“, – antradienį žurnalistams sakė profesinės sąjungos lyderis.

Švietimo ir mokslo ministras ne kartą manipuliavo ir profesinių sąjungų reikalavimais. „Dar kartą kartoju, kad streiko reikalavimuose nėra prašymo didinti darbo užmokestį ar finansavimą švietimui. Yra reikalavimas iš esmės nebloginti darbo sąlygų ir neuždarinėti mokyklų“, – streiko reikalavimus dėstė A. Jurgelevičius.

Jo tvirtinimu, Lietuva turi nusistatyti prioritetą, kad, kaip deklaruojama, mokykla būtų arčiau mokinio. Pasak A Jurgelevičiaus, jei toks prioritetas yra, reikia skirti pakankamai daug lėšų mažų kaimo mokyklų išlikimui. „Šiandien Lietuvoje susiklosčiusi paradoksali situacija, kada deklaruojama, kad siekiama išsaugoti kaimą, kaimo mokyklas, bet realybėje daroma viskas atvirkščiai“, – tvirtino profsąjungos pirmininkas.

Žiniasklaida apie streiką:

http://www.alfa.lt/straipsnis/13852668/Lietuvoje.ispejamaji.streika.surenge.mokytojai=2012-02-21_10-41/

http://www.delfi.lt/news/daily/education/kol-mokytojai-streikavo-mokiniai-per-chemija-mokesi-lietuviu-kalbos.d?id=55771789

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/ketvirtadalyje-salies-mokyklose-vyksta-ispejamasis-streikas-56-197746#axzz1n65qT9pH

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/didziuju-miestu-pedagogai-neskuba-jungtis-prie-mokyklu-streiko-56-197547#axzz1n65qT9pH

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/streiko-metu-mokytojai-mokiniams-pasakojo-apie-pilietiskuma-ir-jo-stoka-56-197790#axzz1n65qT9pH

http://www.lrt.lt/news.php?strid=5042&id=5963888

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/gintaras_steponavicius_mokytojai_nezino_ko_nori/

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-02-21-mokytoju-atstovai-ispejamuoju-streiku-siekia-kompromisu-su-smm/77401

http://www.sekunde.lt/panevezio-naujienos/nuo-nedarbo-smeklos-gelbejosi-streiku/

http://www.santarve.lt/aktualijos/ispejamasis-svietimo-darbuotoju-streikas-mazeikiuose-ivyko/

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/uostamiescio-mokytoju-streikas-finansu-duobeje-409772

http://www.plungiskis.lt/plunges-naujienos/naujienos/siandien-prasidejo-ispejamasis-mokytoju-streikas/

http://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/per-mokytoju-streika-mokiniai-ziurejo-filma-409563

http://www.ve.lt/naujienos/visuomene/svietimas/per-uzgavenes---ispejamasis-mokytoju-streikas-691718/

http://www.kmintys.lt/?psl=1psl&id=3155

http://www.snaujienos.lt/the-newslt/miesto-naujienos/21107-mokytoj-streikas-pradiugino-mokinius

http://www.skrastas.lt/?data=2012-02-23&rub=1144745056&id=1329912109

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.